oszcilloszkóp

Sziasztok.

Kétcsatornás oszcilloszkópra lenne szükségem, lehetőleg kis méretben.

Max 10 voltot, 440 Hz körüli értékeket szeretnék kirajzoltatni vele egyidőben mindkét csatornán bejövő jelből.

Analóg modularszintetizátorról van szó, próbálok inkább mindent magam összehozni, amit lehet...

Amiket eddig láttam:
https://www.conrad.hu/hu/p/digitalis-oszcilloszkop-200-khz-1-csatornas-…

https://kytary.hu/korg-nts-2/HN258136/?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjw-5y1B…

A kettő között megállapodnék. HA RPIvel vagy Arduinoval rohannék neki az útnak, akkor sem úsznám meg olcsóbban.
 

Hozzászólások

Szerintem ezek túl vannak árazva. Az Aliexpess-en, Banggoodon olcsóbban találsz, bő a választék. A másik opció a PC-szkóp, ami tulajdonképpen egy A/D konverter és némi körítés, USB-n csatlakozik a laptophoz. Pl. Picoscope család, ami már félprofi, de van kedvezőbb áron is.

+1 FNIRSI 1014D már (majdnem) elfogadható minőség de igazából olyan árakat kérnek ezekért hogy én is inkább egy Siglent-et vettem a végén, de ha épp jobban le lett volna árazva a 1014D lehet beérem azzal. Egyébként el kell dönteni pontosan miért kell az a szkóp, mert ami tűrhetetlen hiba volna mérésekhez, az attól még az efféle eurorack-es szenvedésekhez elég lehet.

Edit: Mondjuk szerintem ilyesmit hosszútávra érdemes venni... jelgenerátor, protokoll decode lehetőségek, nagyobb felbontású probe támogatása, értelmes FTF... mire rájössz, hogy mégis jól jönne, addigra már késő mert megvetted az "elégséges" kategóriát és vásárolhatsz újra.

[insert line here]
B.C. 3500 - DIY Vehicle / A.D. 30 - DIY Religion / A.D. 1991 - DIY OS

Szerkesztve: 2024. 07. 29., h – 19:16

Egy kollégám rendelt aliról egy zsebszkópot. 2 csatorna 5V, 1MHz. Ráteszel egy 10-es osztót, az jó is lenne neked. Nézz ott körül!

Szerkesztve: 2024. 07. 29., h – 19:48

DSO153 -at ajánlom Aliról 13-14ezer:

Sampling rate: 5Msa/s
Bandwidth: 1MHz
Vertical sensitivity: 10mV/Div-20V/Div
Time base range: 500ns/Div-20s/Div
Voltage range: X1: ± 40V (Vpp: 80V) X10: ± 400V (Vpp: 800V)
Trigger method: automatic/normal/single time
Coupling method: AC/DC

Display screen: 2.8 inches/PPI: 320 * 240
USB charging: 5V/1A
Lithium battery capacity: 1000mAh
Size: 99x68.3x19.5mm

 

most látom 2 csatornás kell neked:

ET120MC2 - ez már 2 cstornás, de 34ezer

Istennel a hazáért és a szabadságért !

Nem volt itt tavaly szkópos topik?

"Normális ember már nem kommentel sehol." (c) Poli

Aliexpressen nézz szét, olcsón jót (időnként) gyorsan! 

"Nem akkor van baj amikor nincs baj, hanem amikor van!"
Népi bölcsesség

Szerkesztve: 2024. 07. 30., k – 08:20

Szia!

 

Nekem egy Hantek 2D82Auto szkópom van. Itt egy teszt a tesójáról, így talán el tudod dönteni hogy neked megfelel e?

A legnagyobb hibája talán az, hogy a szkóp szétszedése nélkül, lehetlen volt beletenni az akkukat. Konkrétan szét kellett szedni majd a akku tartóban fogóval össze kellett nyomni a lamellákat, ez után összerakni, így már belefértek az akkuk.

Egyébként meg arra amire én használom, megfelelő, teszi a dolgát...

 

Van egy másik márka a piacon, az OWON. Erről talán jobbak a tesztek, de ezt annyira nem ismerem. Ebből van 200Mhz-es verzió is, és itt a sampling rate is lehet 1GS/s. Példa

Azért óvatosan ezekkel a MHz-ekkel. Nemek egy MDS120M van, elvileg 120MHz-ig mér. Gyakorlatilag a tesztek az mutatták, hogy 50-60MHz-ig elég jó. És kb igaz is ... csak 1000Hz alatt ne akarj vele mérni ...

440Hz-hez szinte biztos, hogy nem mernék sok MHz-es olcsó szkópot venni, inkább a kHz tartományban keresgetnék.

Ez érdekelne. Mert anno én azért vettem egyet, hogy lássam, mit tol ki magából az UPS. Ennek megfelelően lőttem be az árát (na nem tudom mennyi volt, de szempont volt, hogy ócsó legyen).

Annyiból okés, hogy hihető hullámformát rajzol, de referencia nélkül ez csak hit.

Miért ne lehetne 1000 Hz alatt mérni egy 100 Mhz-es szkóppal? Nekem egy Hantek DSO2D10 van már lassan 3 éve, simán tudod vele az 1 Hz-es jelet is mérni. Amire figyelni kell a szondánál, hogy milyen osztású (vagy melyik osztásba van kapcsolva) és hány Mhz-ig tudod használni.

Az én műszerem is tud mérni alacsony frekvencián, de rém pontatlan, és rém lassan állítja elő a képet. 1 ms-os méréseknél másodpercekbe kerül, mire megjelenik a kép. Ilyen frekvenciákat egyáltalán nem tudok valósidőben vizsgálni. Rettentő gáz. Azt hittem, a digitális szkópok mind ilyenek, de ezek szerint csak az enyém ennyire szar. :(

Nem hinném, hogy szar. Viszont ennyi pénzért ezt tudja. Gyorsan ránézem az árakra és a Hantek kb. 4x annyiba kerül, mint a Mustool. Nyilván nem áll meg az 1:1 összehasonlítás, mert a Hantek 2 csatornás és van benne jelgenerátor is, de nem hiszem, hogy csak ezek miatt drágább ennyivel.

Igen, ott van a shop-ban. Sima feszültségosztóval is lehet végezni az illesztést, de annak a jelenléte nem lesz elhanyagolható az áramkörben, ezért mondtam, hogy relatív.

Arra még érdemes figyelni, hogy a Pico-nak külső ADC_VREF-re van szüksége. Egyes lapkákon megoldották. Pl: https://ardushop.ro/en/home/2652-marble-pico.html

nem írta mennyit szán rá - de a Hantek 100ezres kategória - amit nézett a konrádban 20ezer (1 csatornás) - túl árazott DSO-138 -as  ALI-n a DSO-138 6-8ezer.

nekem van pár DSO hobby szkóp és vettem már ajándékba gyereknek.

Istennel a hazáért és a szabadságért !

Szerkesztve: 2024. 07. 30., k – 12:39

Tudom itt teljesen offtopic, de van egy fölöslegessé vált Szovjet H313 (magyarul: N313) oszcilloszkópom, sugárkapcsoló előtéttel. Kb. 30 éve nem volt bekapcsolva, csak pakolgatom, mert sajnálom kidobni.
Legutóbb szóval vagy 30 éve még működött. Igaz a 80-as években én magam javítottam már. Egy KP-103L FET-et (bocsi, hogy nem Cirill betűvel írom) cseréltem eredetivel, és egy valamilyen felül csonkakúp alakú germánium tranzisztort is (nem emlékszem a típusára), de olyat nem találtam így azt AC-188-cal pótoltam. Azt követően még évekig jól működött.

Akit érdekel megkaphatja olcsón. Ha lehet érte kell jönni Nyíregyházára és az ára egy Sportszelet, vagy ingyen.
De tényleg nem akarom kidobni, ezért ha valaki lát benne fantáziát, használhatja, vagy ha tudja eljuttathatja akár egy amatőr múzeumba, szívesen odaadom.
Akit érdekel írjon magánban!
Így néz ki: Google kereső "H313 oszcilloszkóp", majd válts a képekre!
Ja a sugárkapcsoló egy olyan előtét amitől kétsugaras lesz a szkóp, azaz a bemenetét megkettőzi és egyszerre egymás alatt-fölött két jelet tud megjeleníteni! Igaz az 1MHz-es felső freki lemegy 20 vagy 25kHz-re!

Tertilla; Tisztelem a botladozó embert és nem rokonszenvezem a tökéletessel! Hagyd már abba!; DropBox

Szia!

Ez volt az első oszcilloszkópom. Anyámék hozták valahonnan a távoli szovjet tajgáról. Gyárilag az volt a baja, hogy a kép baloldala sűrűbb volt, mint a jobb vége felé. A szinkron is nyögvenyelős volt. Mindenesetre eszkábáltam elé egy műanyag lencsét, ezzel nagyképernyőssé vált.

Az elektrotanya.com oldalon biztosan lenne rá érdeklődő, ott Junoszty meg Kékes tévékkel menőznek a szakik.

Nekem nem voltak vele ilyen problémám amig használtam. Potik tekergetésével meg lehetett állítani a képet.

Az elektro tanyát megpróbálom, ott tényleg nagyobb az esély,hogy valaki örökbe fogadja.

Tertilla; Tisztelem a botladozó embert és nem rokonszenvezem a tökéletessel! Hagyd már abba!; DropBox

Nem tom mi a terved. Ha tobbet akarsz foglalkozni elektronikaval, akkor inkabb vasarolj egy normalis szkopot magadnak most. Nekem Rigol DS1202 illetve egy MSO5204-m van.

Az alternativa lehet, egy logikai analizator amin van analog bemenet. 

Banggood-on nézz szét, mint mondták mások is, rengeteg hobbi célú szkóp van. Például ami nekem is van az a FNIRSI-1014D, kb 50eFt cseh raktárból, ez a már vállalható hobbi szkóp kategória, szépen működik akár powerbankról is. 

--

Nem tudom, ez az 1014D milyen, de nálam ez a cég leszerepelt. Egy kézi szkópjuk a vállalt tujlajdonságok töredékét sem teljesítette, végül játék minősítésbe került... néztem Youtube-on tesztet asztalinak kinéző szkópjukról, az sem szerepelt jól.
Megtanulhattak használhatóbb eszközöket készíteni azóta, de hantás gyártóként messzire kerülném.

..akkor már inkább az Owon HDS (kézi) sorozat, amit fent is írtak - nem ideális a kezelőszerve a kicsi méret miatt, de legalább használható valamire. Igaz, náluk a firmware-frissítés generálisan nem megy - össze-vissza kavarhatnak a hardverrel, amit nem tudnak lekövetni normálisan a szoftverrel.

...vagy valami régebi szkópot lehetne venni inkább használtan...

Használhatóbb asztali szkópok valamivel 100 ezer fölött kezdődnek sajnos...