gigabit átvitel

hello,

adott egy optikai hálózat, ami nem abba a helységbe van ahol nekem kellene, át kell juttatnom egy szobával odébb. nem szeretném szét furkálni a falat, kell valami alternativ megoldás. ötlet? van egy powerline adapter, de az megakad 200-300mbps-nél. ha már a 800mbps elérhető lenne is siker. 

Hozzászólások

Szerkesztve: 2022. 06. 14., k – 10:50

Sajnos a Powerline nem fog neked sebességben elég jó lenni, 5-600 Mbps a teteje, azt is pl ennek a 6000-es sorozatával lehet elérni, ez jó ha 300-at tud: https://powerline-adapter.arukereso.hu/zyxel/pla5456-p320425955/ (100MBps internetemhez tökéletes)

Én valamilyen AX-es Mesh-t próbálnék (két azonos gyártójú Mesh képes router, pl Mikrotiknak és Asusnak is vannak ilyenjei), ha nem túl vastag a fal, kérdés az anyaga is. A powerline-nek az az előnye csak, hogy már átvezetett kábeleken viszi át a netet, és így a falak nem zavarják (helyette sok más viszont fogja zavarni :D)

PS: Pedig gázbetont olyan szépen lehet lukasztani egy gagyibb 12V-s fúró csavarozóval is :D viszont szerencsére azon a wifi is jól átmegy.

Olvasgattam sok powerline tesztet, a 2000MBps-nek hazudott chipsetek laboratóriumi teteje 600Mbps!!! 

Ami meg gigabites az szűzlányok combján sodort (tudom, hogy tömör :D) audiófil és teofil, sámán által megáldott villanyvezetéken se bírja a felét sem. Általános szabály, hogy a ráírt értéket elosztod hárommal és onnan bontanak még le sávszélt a rontó tényezők, pl elágazások, LED-es fényforrások és jólvanazúgy villanyszerelés.

Felbérelsz valakit, hogy fúrja át a falat.

Szerkesztve: 2022. 06. 14., k – 11:16

Kérdezek (mert nem írtad le) hogy neked Etherneten kellene ez a sávszélesség?

Latency-ről sem írtál.

Gábriel Ákos

Pont ezen kell fennakadni? 

Nem a kérdezőnek szól, segíteni nem tudok benne... Csak erre a hozzászólásra és első blikkre reagálva:

Hello,

adott egy optikai hálózat, ami nem abban a helyiségben van, ahol nekem kellene, át kell juttatnom egy szobával odébb. Nem szeretném szétfurkálni a falat, kell valami alternatív megoldás. Ötlet? Van egy powerline adapter, de az megakad 200-300Mbps-nél. Ha már a 800Mbps elérhető lenne, az is siker.

Én megvárom a 9 órát, na jó a 8:55-öt :D

Ja és olyan vezetővel, aki nekünk diákoknak még azt mondta, hogy MP3-at letölteni bűn :( Ezek szerint akadémiát megfosztani független jellegétől nem az, vagy jobban kellett volna csapnia az asztalt, mert ez a sajnálkozása és tárgyalgatós stílusa nem nagyon jött be, pláne, hogy neki szerintem nem volt sok vesztenivalója lett volna, max visszavonul Ámerikába. Apropó, most merre is héderel?

A powerline ráadásul félduplex. Én a betonfúróra szavazok. Elsőnek fél tőle az ember, de amikor kész, akkor örül. Jó géppel 5 perc, másik 5 a takarítás.

Elvileg üvegszállal (1gigabites) is  átvihető meglévő elektromos hálózat védőcsövében, ha netán van ilyen a  két szoba között.

én arra tippelek, h a kérdezőnek mások szobába jön be a net - mint ahol a számítógépe (v routere) van, lehet, h szimplán a szolgáltatói CPE-t is áthelyezné.
Ez az elektromos védőcső jó ötlet lehet ha nagyon macerás a fúrás (pl vasbeton) vagy valamiért tilos. De meglévő áramkábel mellé nem lesz egyszerű bekínlódni...

Tehát nem fal, hanem födém. Akkor adódik a kérdés, hogy milyen szerkezetű födém, mert marhára nem mindegy, hogy egy monolit vasbeton lemez, vagy e-gerenda+béléstest (mert a leírtak alapján a fafödém kizárható), illetve az sem mindegy, hogy a felső szinten milyen a burkolat, van-e padlófűtés és hasonlók...
Én egyébként födémáttörést külön nem csinálnék, hanem keresnék olyan helyet, ahol már más keresztül megy a födémen, és oda raknám be ezt is - jellemzően nem az erősáram mellé - kivéve, ha optikáról van szó, mert az bár "nem szép", de év szempontból nem probléma.

A helységbe bemegyünk a helységben pedig tartózkodunk.

jó egyébként, hogy a helyesírásra mentünk rá és nem a kérdésre

ablak van a helyisegeken? 1x lattam egy berelt csaladi hazat amit irodanak hasznalt egy ceg, az ablakokon kilogattak az utp-ket aztan a pince ablakon be es ott volt a switch... nem engedtek furni nekik, hat megoldottak anelkul :)

megoldódott, találtam gégecsövet, azon szépen áthúztam a kábelt. dolgozik szépen max sebességgel ahogy kell.