WHAT?

Fórumok

Lelepleződött egy durva izraeli kémfegyver, az Orbán-kormány kritikusait és magyar újságírókat is célba vettek vele

 

https://telex.hu/direkt36/2021/07/18/leleplezodott-egy-durva-izraeli-ke…

Évekkel ezelőtt elkezdték használni magyar célszemélyek ellen is az NSO nevű izraeli kibercég okostelefonok feltörésére alkalmas kémprogramját, a Pegasust, és a célpontként kiválasztott emberek között voltak tényfeltáró újságírók, valamint médiacégeket is tulajdonló vagyonos üzletemberek, illetve az ő szűkebb környezetük is – derítette ki a Direkt36 egy nemzetközi tényfeltáró projekt részeként. A kutatás során számos olyan közvetett bizonyítékot is találtunk, amelyek arra utalnak, hogy a titkos megfigyelések mögött a magyar állami szervek állnak.

Ez most tényleg?

Hozzászólások

Autokráciákban nem szokott megbukni vezető, max akkor váltják, ha meghal, szóval ne reménykedj. :-)

 

Kilépünk az EU-ból és akkor lehet majd bármit, nem kötnek majd a szabályok. Azért nyaljuk a kínaiak seggét is, mert más már nem áll szóba Orbánnal. Még persze a kínaiak sem, de majd ha látják, hogy jól nyaljuk a seggüket és képesek vagyunk ezermilliárdokat elkölteni arra, ami a kínaiak érdeke, akkor talán majd kapunk cserébe valami csecsebecsét. Vagy kérnek majd még pár ezermilliárdot és egy kis gondolkodási időt.

Egyelőre itt csak neked tetszik a nyugatbuzi, liberálmodozó szerep. A magadfajtát pedig úgy tudom, nem zavarja a politikusok bukott mivolta. Ezért is fogsz egy bukott politikusokat tömörítő politikai szemétdombra szavazni 2022-ben, amit mondanom sem kell, nem Fidesznek hívnak.

Választást veszített. Mint politikus, nem bukott.

Gyurcsány megbukott erkölcsileg és politikailag is. A pártja is a törpepártok közé zsugorodott, ahová való, aztán át is igazolt, egy még kisebb törpepártba. A Fidesz, ha nem is volt mindig többségben, végig meghatározó politikai erő, egy jól szervezett ellenzék volt 2002 és 2010 között is, több milliós szavazóbázissal, polgári körökkel, folyamatos politikai aktivizmussal, többszázezres nagygyűlésekkel. A mai ellenzéki™ összefogásról™ ezek egyike se mondható el. Bukott politikusok és százalékban béka segge alatti törpepártok megélhetési politikusait tömörítő szemétdomb, ami már attól is majdhogynem szétesik, ha megfújja egy kicsit a meleg szellő (lásd LMBTQ hisztit kiváltó törvény). Majd pont el fognak vezetni egy országot, meg meg tudnak majd állapodni arról, ki vezesse a minisztériumokat. Persze-persze. A mai ellenzéki™ összefogás™ semmi más, mint egy hisztiellenzék, amit egyedül az Orbán-gyűlölet tart össze, vagy néha még az sem.

Ha már több feltételezetten megfigyeltet megszólítottak, legalább egy kimondhatta volna, hogy nem szervezkedett/kémkedett a magyar állam vagy a szövetségesei ellen, és soha nem találkozott olyannal, aki tudomása vagy sejtése szerint a magyar állam vagy szövetségesei ellen szervezkedett/kémkedett, ill. ha találkozott ilyennel, jelentette a megfelelő állami hivatalnál. Lehettek volna kicsit közlékenyebbek, nyíltabbak. :D

:)

Nem csak írni kellene, olvasni is. :-)

 

Az egy baráti beszélgetés volt, nem egy államcsíny” – jegyezte meg.

[...]

A vacsora több másik résztvevője is úgy emlékezett vissza a Direkt36-nak, hogy egy teljesen jelentéktelen beszélgetés volt, és nem értették, hogy miért akarhatta bárki megfigyelni. Chikán Attila közgazdászprofesszor, az első Orbán-kormány gazdasági minisztere is hitetlenkedve fogadta a hírt, hogy őt is célpontnak választották ki: „Nem hiszem, hogy az én telefonomat feltörték volna, de ha így történt is, nem érdekel.”

 

https://telex.hu/direkt36/2021/07/18/leleplezodott-egy-durva-izraeli-ke…
 

Igyekeztem, ezt találtam. Asszem itt kb le van írva a lényeg:

 

De ennél sokkal sokkolóbb az a tény, hogy ehhez a nyomasztó lázálomhoz még csak törvényt sem kell sértenie. A Fidesz ugyanis úgy formálta át lépésről lépésről a jogszabályokat, hogy ma Magyarországon bárkit - teljesen függetlenül nemcsak attól, hogy elkövetett-e bármit, hanem attól is, hogy egyáltalán felmerült-e ilyesmi - bármiféle korlát nélkül megfigyelhet az államhatalom. És a “bármiféle korlát nélkül” itt nem valami elnagyolt vagy túlzó újságírós fordulat.

[...]

Vagyis az egész rendszer abszolúte tudatosan lett arra optimalizálva, hogy kifejezetten olyan embereket figyeljenek meg, akik nem követtek el semmi törvénybe ütközőt. Az ilyen akciók ráadásul - hacsak nagyritkán nem kerül porszem a gépezetbe - definíció szerint sosem derülhetnek ki.

[...]

Gondolj bele, mennyire ironikus szabad választásokról beszélni egy olyan országban, ahol az állampárt vezetője tetszése szerint megismerheti bármelyik politikai ellenfelének terveit, kampánytémáit, leendő szlogenjeit, ha éppen ehhez támad kedve. Ahol, ha mondjuk feltűnik egy ismeretlen, de veszélyesnek tűnő ellenzéki arc a politikában, Orbán Viktor gyorsan begyűjtetheti az intim fotóit, elolvastathatja a levelezését, és azelőtt kicsinálhatja, hogy bejelentette volna az indulását. Mennyire szabad ott a piac, ahol a Fidesz Zrt ellenében induló versenyzők árajánlatát előbb ismerhetik meg a Zrt oligarchái, mint hogy legépelték volna azokat?

[...]

az Emberi Jogok Európai Bírósága 2016-ban egy magyar jogvédők által indított perben kimondta, hogy a titkos információszerzést miniszteri engedélyezéshez kötő rendszer sérti az Emberi Jogok Európai Egyezményét.

 

https://444.hu/2021/07/20/jo-reggelt-mig-nem-figyeltel-oda-orban-viktor…

 

Én már megmondtam, hogy az illiberális állam kiépítése már befejeződött nálunk. Innen már max finomhangolások lesznek.

Ebben hol mondják ki az állítólagosan megfigyeltek, hogy nem szervezkedtek/kémkedtek a magyar állam vagy a szövetségesei ellen?

Másrészt ha 90 után nem sikerült rendet tenni (a fejekben), egy ideig ezután sem fog sikerülni. A valós problémákra ~mindig műhiszti a válasz. Ennek egy ékköve vagy a HUP-on, de igazából a legtöbb magyar ember ilyen. Még nem sikerült (újra?) felépíteni az emberekben a környezet, a közösség és az élet iránti figyelmet, szeretetet, alázatot. Szerintem nem sok választ el minket egy jobb országtól, de ahhoz mindenkinek egy irányba kellene mozdulni. Saját magunk és a szeretteink felé, mert politikai szempontból még jó pár szar(os) év(tized...?) vár ránk.

Ha 2022-ben ismét Fidesz ~kétharmad lesz, az ellenzék azzal teheti a legtöbbet az állampolgárokért, ha teljesen feloszlatja magát. Ha szerintük a Fidesz alkalmatlan, és "le kellene mondania", akkor az ellenzéknek is ugyanezt kellene tenni, hogy a szavaik ne legyenek üres bullshit. De nem ez a lényeg, hanem az elmúlt 30+ év legértékesebb gesztusa: az ellenzék feloszlatja magát, hogy ne álljon az emberek közé a fideszes és ellenzéki ellentét (amire az ellenzék gyakran hivatkozik kizárólag a Fidesz bűneként), és újra felszabadultan tudjanak beszélgetni. Akárhogy is nézzük, vagy nincs mit tenni, vagy az ellenzéknek kell egy nagyszerű lépést megtenni, mert papíron ő a jófiú. Csak ugye az ellenzéket nem a lélek és a szellem hajtja, hanem egyéni mentális állapotok, betegségek, aberrációk és persze a pénzsóvárság és hatalomvágy (tisztelet a kivételnek (ha van (nincs (nem lehet: ld. általad idézett szöveg)))). A magyar ellenzék egyelőre egy olyan Jézus, aki köszöni, de nem kéri a keresztet. Pedig a kereszt vállalásával kifejezhetnék azt a – sajátjuknak érzett? – gondolatot, hogy az ember a legértékesebb a világon. De nincs világ', csak hideg sötét, és az álmaikban is legfeljebb reflektorok vannak, amik a soha be nem következő mártíromságot elhozó vesztőhelyen világítja meg büszkénképmutatón felszegett arcukat.

:)

"Ebben hol mondják ki az állítólagosan megfigyeltek, hogy nem szervezkedtek/kémkedtek a magyar állam vagy a szövetségesei ellen?"

Ebben sehol, azt már fentebb írtam. Ebben mondjuk ez a mondat volt a lényeg: "A Fidesz ugyanis úgy formálta át lépésről lépésről a jogszabályokat, hogy ma Magyarországon bárkit - teljesen függetlenül nemcsak attól, hogy elkövetett-e bármit, hanem attól is, hogy egyáltalán felmerült-e ilyesmi - bármiféle korlát nélkül megfigyelhet az államhatalom. "

 

 

 

 

"Ha szerintük a Fidesz alkalmatlan, és "le kellene mondania", akkor az ellenzéknek is ugyanezt kellene tenni, hogy a szavaik ne legyenek üres bullshit."

Érteni vélem ezt a logikát és valamennyire van is benne valami, de akkor a '88-as magyar demokratikus ellenzéket is alkalmatlannak mondtad volna, hogy csak bullshitet toltak? Mert az akkori változás lehetősége legfőképpen egy a világpolitikában és gazdaságban épp tőlük függetlenül végbemenő folyamat következménye volt és nem az ő szuper kvalitásuknak volt köszönhető.

Vagy mondjuk a Hitler alatti német ellenzéket is alkalmatlan üres bullshitet tolónak mondanád? Vagy a Sztálin, Kádár, Hruscsov vagy akár most Putyin alatti másként gondolkozókat is? És ezeket nem túlzásnak írom, a jelenlegi rendszer - ahogy írtam - már kész és ez már nem liberális demokrácia (bár azt tapasztaltam, hogy sokan nem tudják, hogy ennek mi a jelentése és a jelentősége).

Igen, írtál valamit, ami nem válaszolja meg a felvetett kérdést.

(Nem hagyok négy üres bekezdést.)

Látom, miután a terelés nem jött be, át kellett csapni időutazó relativizáló képzelgésbe. Hogy választ is kapj az értelmetlen kérdésre: időgépem nincs, de a rendszerváltás előtti ellenzék tagjainak alkalmatlanságát az idő igazolta.

:)

Szerkesztve: 2021. 07. 19., h – 04:31

Lehet nem értem mit nem értesz. :)

Ez most az az izraeli cég, akiket nemrég meghackeltek, és kileakelődött az ügyfélkommunikáció?

Mert ott a konkrét magyar titkosszolgálatos support is ki volt rakva.

Tehát tudhatjuk, hogy jó ideje használják az adott szoftvert.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001 valahol máshol

Sose fulld trollba a kretént.

Szerkesztve: 2021. 07. 19., h – 07:50

Motoros futár hozott a bennfentes szerkesztőségébe egy pendrive-ot. ❗ Az adathordozón csupán egy videó volt, amelyen egy Anonymous-álarcos alak olvas fel egy üzenetet. ❗ A rejtélyes alak egy leleplezést ígér egy politikusról, de többet nem árul el.

https://magyarnemzet.hu/belfold/hetfon-lebuktatjak-az-egyik-ketszinu-ma…

Megint tökéletes Kesma időzítés ;)

Még nincs mit írni róla. Van egy alig használt EncroPhoneom megvehetnék vikinek aztán lehetne mutogatni, hogy megfigyelte őt is bezzeg prüsszel. :D (Sajnos most épp valami gond van az infrával ezért a frissítések telepítésénél nem megy tovább.)

Szerkesztve: 2021. 07. 19., h – 08:09

> mossad stuff

> 300 magyarországi célszemély

> ebben nagy nehezen 1 ellenzéki városvezető, 4 újsagíró

> patás volt!

 

(a ceus (((aktivista)))képzőt mondjuk adom)

>> (a ceus (((aktivista)))képzőt mondjuk adom)

és hogy eltaláltam

a nemes arcélű, (((kanadai-belga))), teljesen-átalgos-(((aktivista))) karácsonyi (nem a rossz értelemben!) szánkógyújtogató (((genderdiák))), aki "depressziós volt a 2018-as választás eredmény miatt", mágikus száma is is a listán

Nem lehet ezt összemergelni a másik pont ugyanilyen témával?

“Any book worth banning is a book worth reading.”

Ha jól értem, a titkosszolgálat teszi a dolgát, és ezen egyesek úgy tesznek, mintha meglepődnének. Jé, van NBSZ, NBH, akármi, bár lehet, aktuálisan másképp hívják őket, nem tudom.

tr '[:lower:]' '[:upper:]' <<<locsemege
LOCSEMEGE

Persze, nem kell aggódnod, ha olyan országban szeretnél élni ahol politikai véleményükért megfigyelik az embereket:

 

hvg.hu: Az eddig nyilvánosságra került adatok szerint Magyarországon mintegy 300 személy telefonja lehetett érintett a Pegasus-ügyben, ezek között bizonyára voltak “rendeltetésszerű célpontok”, tehát bűnözők is, de vajon az e körön kívüli, megnevezett személyeket mind jogszerűtlenül hallgatták le?

Sz.M.: Nagyon árulkodó az eddigi tényfeltáró cikkekben megemlített potenciális megfigyeltek köre. Alappal feltételezhető ugyanis, hogy visszaélés történt, mert ők aligha olyan személyek, akik esetében ilyen megfigyelő eszközök alkalmazhatók lettek volna: újságírók, ügyvédek, közéleti személyek, gazdasági szereplők. Még árulkodóbb, hogy egy dolog köti össze őket: kritikusan viszonyultak a kormányhoz. Az újságírók esetében pedig más országokban a megfigyelésnek különleges feltételei vannak az újságírói forrásvédelem érdekében. Korábban volt törekvés a magyar jogszabályok átírására oly módon, hogy bizonyos foglalkozási körökben – újságíróknál, papoknál például – a megfigyelés jóváhagyását külső, független szereplő, konkrétan a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság engedélyéhez kötötték volna, ám ebből nem lett végül semmi, bár félő, hogy ezt a hatóság nem is tudott volna teljesen független, külső kontrollt ellátni.

 

https://hvg.hu/itthon/20210719_TASZ_Pegasus_ugy_megfigyeles_lehallgatas…

Nem kell ehhez politikai vélemény sem. Nem érzed magad cseppet sem álszentnek, amikor az EU épp a napokban tette lehetővé, mi több, kötelezővé a tömeges megfigyelést?

#Chatcontrol - az Európai Parlament elfogadta a tömeges megfigyelést lehetővé tevő irányelvet

tr '[:lower:]' '[:upper:]' <<<locsemege
LOCSEMEGE

Értem az aggodalmadat, de ez most hogy jön ide? Vagy ha belinkeled, hogy pl Afrikában éhezés van, akkor már elnézőbbek leszünk azzal, hogy a magyar állam a politikáját kritizálókat következmények nélkül megfigyelheti?

 

Vagy inkább az a lehetséges, hogy amit csinálsz, azt hívják terelésnek.

Nem terelés. Ha úgy történt, ahogyan ez a pletyka szól - bár itt engedjük meg a kételkedés lehetőségét, mert lehet, hogy csupán mese az egész -, akkor ez bizony egy EU-konform eljárás, hiszen az EP-ben épp megszavazták, hogy bárkinek a kommunikációja lehallgatható, s ez legális. Ebben mégis mi a terelés?

tr '[:lower:]' '[:upper:]' <<<locsemege
LOCSEMEGE

Ugye, nem azt akarod nekem előadni, hogy van a jó megfigyelés, amelyet az EP megszavazott, meg van a rossz megfigyelés, amelyet állítólag a kormány alkalmazott, s míg az előbbiről lapít a média, szó nincs róla, noha igen nagy baj és fontos, addig az utóbbi meg nyilván botrány, meg ilyet nem lehet?

tr '[:lower:]' '[:upper:]' <<<locsemege
LOCSEMEGE