Kiderült mitől lehet frusztrált George Clooney!

Fórumok

Az éjféli égbolt az év legjobban várt sci-fijének indult, de 2020 legnagyobb csalódása lett. Kritika a Netflix állócsillagnak szánt hullócsillagáról.

George Clooney új sci-fije, a saját rendezésében készült Az éjféli égbolt nálam az első előzetese óta az év legjobban várt filmje volt – végül 2020 legnagyobb csalódása lett. A két ünnep között néztem meg, de sajnos Clooney (aki amúgy a Vészhelyzet óta az egyik kedvenc színészem, és azon kevesek közé tartozom, akit még Batmanként is szerették!) csúnyán elrontotta a karácsonyomat. Az történt ugyanis, hogy miután megnéztem Az éjféli égboltot a Netfixen, rá kellett döbbennem, hogy olyan lagymatag és unalmas, hogy sajnos elszundikáltam a közepén.

Link:  https://port.hu/cikk/streaming/csalodtunk-george-clooney-uj-filmjeben/a…

Hozzászólások

Szerkesztve: 2020. 12. 29., k – 19:23

Nem tudtam elképzelni, hogy George Clooney, a szerintem kurván túlértékelt hollywoodi színész miért köt bele lassan az élő fába is. A fentieket olvasva kezdem érteni frusztrációját. Kevés a színészi munka, ha belekezd, az sem sül el jól ... 

Mindenesetre, még nem láttam az alkotását, de mivel Netflix előfizető vagyok, megnézem. Úgyis nagyon tukmálja a Netflix. Kíváncsi vagyok, hogy ez a Ronald Reagen nyomdokain járó (gyk.: másodosztályú színészből politikus), kivénhedt Clooney mit hozott össze.

Lehet, hogy valóban inkább politikai pálya felé kéne fordulnia? Reagennek bejött.

trey @ gépház

Szerintem elég jó színész, de nem a legjobb. Amúgy nem láttam a filmet, de biztos szar, ha ennyien lehúzzák. Annak meg nincs oka, hogy védem, max. annyi, hogy mi az oka annak, hogy te támadod? A film szar, oké. Más egyéb? Szeretnél beszélni róla?

A magyar ember jelképe a hátrafelé nyilazás. Vakon rohanunk a semmibe, miközben a múltunkat támadjuk.

A film szar, oké. Más egyéb?

Nem tudom, hogy szar-e. Ezért nyitottam a topikot.

Szeretnél beszélni róla?

Igen, ezért nyitottam a topikot. A sikertelenség frusztrációt okoz. Arra gondoltam, hogy George Clooney a saját sikertelensége okán kezdett el foglalkozni olyan dolgokkal is, amikkel eddig nem. Pl. Magyarországgal.

trey @ gépház

Ha egy film megbukik, akkor az siker lenne a rendezője és főszereplője számára? Végignéztem jó pár híres ember élettörténetét. Elég szarul szokták ezt megélni. Ha te a sikerességet kizárólag anyagiakban méred, akkor lehet sikeres. Kérdés, hogy ő minek ítéli.

trey @ gépház

A film lehet sikertelen és nyilván a rendező is rosszul éli meg. De ennyitől ő még nem lesz sikertelen.

Azt tudtad, hogy David Lynch csinált egy nagyott bukott Dune filmet? Akkor ő most sikertelen? Vagy tőle is elvártad volna, hogy hagyjon fel a filmrendezéssel azonnal?

A magyar ember jelképe a hátrafelé nyilazás. Vakon rohanunk a semmibe, miközben a múltunkat támadjuk.

Nem túl életszerű, hogy egy amerikai filmszínész (akitől egyébként az elmúlt 30 évben nem nagyon hallottunk politikai megnyilatkozásokat) napi szinten foglalkozna közép-európai politikával, kivéve, ha nem érdeke főződik hozzá.

Nekem inkább azt tűnik életszerűnek, hogy készül a B oldalra. Ha nem megy majd a színészi pálya, jó lesz a demokraták felszopójának. Természetesen nem saját kútfőből, hanem úgy, hogy valaki adja neki a sorvezetőt.

trey @ gépház

Ez a film tényleg szar. Mondjuk én Kevin Costner bukásait bírtam.

Te tudnál mondani olyan filmjét, ami szerinted jó volt? Mármint nem a film, hanem Clooney alakítása.

ezt már nem a véletlen hozta össze

Nem bizottságok véleményére vagyok kíváncsi, hanem a tiédre. Valakik szerint a Gálvölgyi meg a Hernádi is színész. Na, és?

trey @ gépház

Szerintem jó film lett, nekem tetszett. Erről ennyit.

Csatlakozom! Nekem is nagyon adta a film!
Nem az a tipikus, minden percben robban valami sci-fi. Kicsit inkább elgondolkodtató, és egy bizonyos érzelmi szint kell hozzá, hogy átérezd a mondanivalóját. A többiek meg nézzenek stár várszt :D

Szerkesztve: 2020. 12. 29., k – 23:24

2 napja láttam, a topic nyitóhoz hasonló érzésem támadt: én is majdnem elaludtam rajta. Hosszú, vontatott, klisés, PC. Az egészet le lehetett volna zavarni az első fél órában, aztán valami izgalmasabb sci-fi vonalat jobban követő történetet mesélni. Mert ez nem sci-fi, ez egy jövőben/félig meddig űrben játszódó dráma (annak se egy jól sikerült darab).

Lett volna a felütésben fantázia, de sajnos nem arra fókuszált a történet. Nem akarok nagyon spoilerezni (ez mondjuk kiderül az első öt percből:), de például ha mondjuk a kolonizálásról és annak nehézségeiről szólt volna, benne hagyva a Földön játszódó szálat, mint erkölcsi dilemma / megoldandó probléma, akkor egy izgalmas film is kikerekedhetett volna belőle; bár akkor meg egy inverz The Martian koppintásnak tűnt volna.

Mindegy is, utána vígaszképpen megnéztem pár Babylon 5 részt, meg újra kezdtem a BSG-t. 

kiderült vs lehet...

 

a kiderült szó egy tényre vonatkozik, a lehet-tel csak egy véleménnyé degradálod.

szar lehet ez a megafon szekta..ugye ingyenesen mosták az agyadat ott és nem kellet meg pénzt is adnod érte?

Eddig csak az derült itt ki, mitől lehet frusztrált Trey :)

“Any book worth banning is a book worth reading.”

Furán kezeled kicsit ez a dolgot.

Ha valami nem egyezik a véleményeddel, az sokszor semmit sem jelent.

Ha valami egyezik a véleményeddel, az sokszor nagyon sokat jelent.

Persze nem gond, szubjektív ez is, csak fura. :)

A magyar ember jelképe a hátrafelé nyilazás. Vakon rohanunk a semmibe, miközben a múltunkat támadjuk.

Szerkesztve: 2021. 01. 03., v – 09:33

Megnéztem a filmet. Amik eszembe jutottak:

  • vontatott
  • gagyi grafikai elemek kilógnak a filmről, pancser munka (pl. égi hátterek, fiktív épületek)
  • Clooney kivételével ZS kategóriás színészek, botrányos színészi teljesítménnyel, ami nem tudom, hogy a színészek képességeinek, vagy a rendező gyenge teljesítményének tudható be. Vagy akár mindkettőnek.
  • középszerű sztori, olyan mintha eddigi filmekből ollózták volna össze (spoilerezés elkerülése miatt nem írom le a konkrétumokat)
  • a film fő poénját a két főszereplő találkozása pillanatában (első 10 perc?) megfejtettem
  • becsületesen végignéztem, de akivel néztem, kétszer akarta befejezni a nézését (nem tudott a filmet ért kritikákról)
  • az elmaradhatatlan PC-ség, új Oscar-előírásoknak való kényszeres megfelelési kényszer
  • kiszámíthatóság
  • hiányzó mondanivaló, mi a lényeg?
  • logikai hibák (sarkkörön egy embernek nem látszik a lehelete :D biztos 20 fok volt a stúdióban, hogy az öreg Clooney nehogy megfázzon :D)

Nem csodálom, hogy lehúzták. És én még finoman fogalmaztam:

https://www.imdb.com/title/tt10539608/reviews?ref_=tt_urv

És a végére egy ütős kritika valakitől a neten:

Szükséged lesz a filmhez sok-sok Nespresso-ra!

trey @ gépház

https://www.imdb.com/title/tt10539608/awards?ref_=tt_awd

ROTFL

Logikai hiba: melyik az az egy ember? :D

Az összes! 🤭

Ahhoz mit szólsz, hogy a trottyos Clooney alig tudott vánszorogni az elején a meleg obszervatóriumban, majd miután a sarkkörön palack nélkül 20 métert merült a fagyos vízben a jég alatt, kimászott, majd a vizes ruhájában még ki tudja hány kilométert gyalogolt a mínusz 20 fokban. Ez tényleg sci-fi, mert az általa lefestett karakter nem hogy napokat, hanem perceket nem élt volna túl egy ilyen körülmények közt. De nem hogy ő nem, de egy full egészséges ember sem :D

trey @ gépház

Lehet, hogy bennem van a hiba, de mivel a mű elsősorban könyv, így nálam az az elsődleges, hogy elolvasom.

Könyvadaptációkat meg alapjáraton nem nézek. (kivéve amiről később tudom meg, hogy létezik könyv formában is, például Trainspotting, Requiem egy álomért)

Szerintem.

Reggel hétszáz órakor kelnem kell, így erre a filmre esett a választásom, mert állítólag tuti a bealvás! :D

Biztos, hogy nem én gonoszoltam le!

Ha Clooney-nak eszébe jutott volna, hogy valami végtelenül érthetetlen okból a filmje alapján fogják a politikai nyilatkozatait nézegetni, lehet hogy valami népszerűbb témával választ forgatókönyvet...

“Any book worth banning is a book worth reading.”