Ez valami fantasztikusan nagy ötlet...!

Ha elkerülte volna valakinek a figyelmét, erről mindannyiunknak tudnia kell!

https://news.mit.edu/2020/covid-19-cough-cellphone-detection-1029

Ez valami fantasztikusan nagy ötlet, és nyilván az erre épülő szoftveralkalmazás fejlesztés is!!! (Bár már készen lenne!)

https://pcforum.hu/hirek/22830/kohogesunkbol-megmondja-majd-a-mit-app-j…

( -  Ezútal Sting fején találta "meg" a szöget... :) - köszönet érte. A cikke figyelemfelkeltő, - a MIT-news belinkelése pedig...: - tartsa meg ezt a jó szokást! )

Hozzászólások

Semmi nem mutatja jobban, hogy mennyire posztmodern meg minden a világ, hogy a témanyitó olvasása után másodpercekig gondolkodtam, hogy ez most éles, vagy ironikus. És végül nem lettem biztos benne.

Ha nem válaszolnék kommentben, hát küldj privátot!

Az ilyen címek a sírba visznek, miért nem lehet leírni, hogy miről van szó? Egyébként, már 30.-án volt magyar nyelvű hír róla a bitporton. 

Szerkesztve: 2020. 11. 04., sze – 18:42

Elég csak a többszáz, a huszonegyedik™ századi™ versenyképes™ társadalmi™ státuszhoz™ elengedhetetlenül™ szükséges™ Play Store-ban is elérhető, mikrofont bekapcsolva tartó bloatware valamelyikének backendjére kötni egy hangelemzőt és akkor nem is kell rá külön app.

Engem mondjuk erdekel amit irsz, legalabbis elolvasom. De a tm es egyeb faszsagok annyira *nevetsegesse* teszik hogy eskuszom inkabb irok egy szurot ami kivagja belole az egeszet a faszba. Meg ket ilyen es beallitok csak erre a celra egy zsiruj i5-ost, 600W-os tappal, letiltott energiamanagenttel es komoly VGA-val. Az elodjet meg kibaszom. Nem viccelek. Szokj mar le rola kerlek szepen a faszom se kivancsi ra de tenyleg. Kurvaeletbe mar. Latod milyen szepen kerem.

Vortex Rikers NC114-85EKLS

Szerintem csak nem vagy tisztában a szarkazmus fogalmával.

Az "egyeb faszsagok" részt pedig kifejthetnéd. Mert ha nem tetszik a véleményem, akkor nem tudom, miért olvasod. Pláne nem értem, miért akarod 600W-os i5-tel és gépkidobással fenyegetőzve megváltoztatni. Vagy szerinted a Play Store szoftvereinek 99%-a nem újrafeltalált kerék, meg hulladék reklámtanya és megfigyelőszoftver?

Nem akarok a kolléga nevében beszélni, csak a magaméban, de van egy olyan érzésem, hogy még sokan vannak így: az érdemi beszélgetésben nem akarjuk látni az agressziót, és a gúny, flegmaság, vagy akár a szarkazmus is annak egy gyenge változata. Nem feltétlen a te hibád, egyszerűen sok ember él manapság azzal, hogy egyszerűen érdemi válaszok, reakciók helyett bedobál nagy szavakat, gúnyos hasonlatokat, esetleg a másik személyét támadja, vagy azt akire épp hivatkozva van a beszélgetésben. Az igazán nagy tragédia az, hogy egy vitából youtube-on "x destroyed y" címen kiemeléseket osztanak meg emberek, pankráció lett ez szavakkal, odavágott mondatokkal, nem érdemi beszélgetés, főleg nem igazság keresés.

Amiket írsz, azt a nézőpontot amit hozol szívesen olvasom, amikor van rá időm, csak sokszor még ha nem is annyira harsányan, de pl. az "idealistázással" flegmázol, amitől nekem elmegy a kedvem a folytatástól. Próbálok konstruktív lenni, szerintem sokaknak a forma iránti ellenérzése erősebb, mint az olvasni, gondolkozni vágyásuk, főleg ha nem utal a forma arra, hogy lesz itt tartalom is.

Ha nem válaszolnék kommentben, hát küldj privátot!

Általában azoknak nem tetszik a "TM", a nagyvállalati profithajhász kultúra és a marketing-erőszakkal fenntartott tech-divatdiktatúra ellen irányzott szarkazmus, akik alapon maguk sem értenek egyet a fősodor kritizálásával, inkább követik azt, vagy támogató vagy megalkuvó módon.

Azt gondolom, hogy a "TM" és a hasonló adalékok nem vesznek el a hozzászólásaim érdemi részéből, vagyis a lényegből. A fenti mondat például a jelzők nélkül így hangzott volna.

Elég csak a többszáz Play Store-ban is elérhető, mikrofont bekapcsolva tartó bloatware valamelyikének backendjére kötni egy hangelemzőt és akkor nem is kell rá külön app.

Ennek az érdemi része ugyanaz maradt, tehát hogy a rengeteg felesleges Play Store bloatware valamelyikét be lehetne húzni erre a célra. Nyilván maga a felvetés is szarkazmus, mivel senki nem fogja ezt jószándékkal megtenni úgy, hogy már maguk az alkalmazások is általában rosszindulatú vagy egyoldalúan nyerészkedő célokat szolgálnak a mikrofont bekapcsolva tartva.

Ezek szerint van olyan szarkazmus, ami még belefér, de a TM, az már nem. Pedig az is hordoz információt. Méghozzá azt, milyen üzenetekkel, dogmákkal és sztereotípiákkal próbálja a marketing-erőszak az emberek tudatába plántálni akár az okostelefonok, akár a bloatware-ek "szükségességét".

Továbbra is amondó vagyok, hogy örülök minden ilyen visszajelzésnek, és annak, hogy te is szívesen olvasol. Arra továbbra is fogok figyelni, hogy a formai sajátosságok ne lopják el a tartalmat. Így, ha valakit nagyon zavar a TM, szépen átugorja a szemével a TM-es részeket, vagy ír rá filtert, vagy használja az anno hajbazer-szűrésre is ajánlott Hupper kiegészítőt.

nem™™ kell™™ külön™™ megmagyarázni™™,™™ csak™™ már™™ gecire™™ unalmas™™ és™™ egyáltalán™™ nem™™ vicces™™.™™ csak™™ szimplán™™ szánalmas™™ és™™ unalmas™™.™™

btw: még mindig nem bizonyítottad be, hogy kidobtunk a kukába 900 millió számítógépet. azzal mi lesz? fényképek? esettanulmányok? valami bizonyíték™ ? 

még mindig nem bizonyítottad be, hogy kidobtunk a kukába 900 millió számítógépet

Mert még nem dobtunk ki. Egyelőre csak a Microsoft szólított fel új (lehetőleg Surface) számítógépek vásárlására és FUD-olt a Windows 10 régiekre való telepítése ellen, mikor a Windows 7 támogatását megszüntette.

Ócska kezdetleges cellfonok meg smartfonok meg okosfonok, még szagérzékelő sincs bennük.

Újabb kifogás, hogy éjjel-nappal hallgatózhassanak. A fősodratú userek meg tapsikolnak mellé, hogy legyen kötelező!

Ilyen részletekhez nekem TLDR volt a cikk. De gondolj csak bele: lesz, aki nem akar beleköhögni? Lesz. Mi lesz azokkal? Rájuk _kell_ kényszeríteni, különben mindenkit elvisz a DOOM. És mi van, ha éppen két szándékos köhögés között lesz COVID-os? És egyébként is macera folyton a géphez járulni köhögéssel. Sokkal ésszerűbb és egyszerűbb, ha egyszerűen belógatunk egy rakás térmikrofont mindenhová, és AI-jal elemezgetjük ítéletnapig. Ez a mostani cikk még csak a beetetés, a lényeget mindig a későbbi fázisokban mutatják csak be.

Bárhogy is van, szerintem önmagában ez tényleg egy borzasztóan jó ötlet.