redhat 7 page fault

Fórumok

Hali,

van egy redhat 7-es gepem, 32GB RAM-mal, amibol nagyjabol 9GB buff/cache es 9GB free.
Ennek ellenere az egyik, vagysi egyetlen alkalmazas eleg sok minor es major page faultokat csinal.

A swap erdekes modon hasznalva van, 10GB-bol kb 2GB.

Surun nem jartam a gepen, csak ma hallottam, hogy lassu, igy ra akartam nezni. El tudom kepzelni, hogy volt egy process ami felzabalta a memoriat, vagy amikor a felhasznalok nekiesnek hullamokban toltogetni az adatokat, akkor megugrott a memoria hasznalat. Egyelore elinditottam rajta egy vmstat-ot, meg nezem a process page fault rate-jet.

Ki mit nezegetne meg a gepen? Felmerult a memoriabovites lehetosege, de jo lenne iztosra menni, hogy az segitene-e a dolgon, mert amig nincs ra bizonyitekom, addig nem eroltetnem.

Hozzászólások

file művelet is okozhat page faultot (mmap) ami teljesen normális.
Rakjál rá munint, vagy valami hasonlót amivel látod több nap statisztikáját.
A lassú elég tág fogalom, főleg úgy, hogy nem tudni mi fut rajta. :)

Nem rakhatok ra plussz dolgokat, levenni sem vehetek le, abbol fozunk amink van.

Egy javaban irt alkalmazas fut rajta. Nem belso fejlesztes.

A vmstat alapjan inkabb block read van.
De kozben az is kiderult, hogy lehet, hogy nem is lassu. Vagyis lassu csak by design, mert nfs-en kapja az adatokat, es mivel kb 90TB (lehet, hogy csak 50 TB, a fene sem emlekszik) ezert igy is marad.
Szoval nem kell megjavitanom :)

swappiness volt már? sysctl vm.swappiness=10