Toshiba Satellite L40 Remake

B.Ú.É.K

Új év első napján visszakerült hozzám kb. 10 éves (első) laptopom, melyet pár éve elajándékoztam. Mondanom sem kell, hogy csöppet lelakták. Macskás családnál volt, a jobb oldali kurzorgombnak csak a hűlt helye, laptop melegszik, mint állat, és tiszta karc, de szerencsére nem a kijelző, csak a fedél külső oldala.

Szétszedtem atomjaira az egészet, töménytelen mennyiségű por, szőr, stb. távozott belőle, többek között egy szép porpaplan is, a hűtőbordáról.

A procit és a gpu-t újrapasztáztam, illetve rendelek Kínából hozzá olcsón új, angol billentyűzetet - a magyar helyett.

Az akksija is döglött, de az most nem zavar. Tartaléknak így is jó lesz.
Esetleg majd még idővel egy SSD-t belepattintok.

Örülök neki, hogy újra életre kel ez a gép.

Hozzászólások

10 eves az nem is olyan regi. Nekem eeepc van, de az pl. durvan szarabb, mint egy joval regebbi sima laptop.

Ebben (10 eves) milyen proci van?

Ebben alapból egy Intel Pentium T2310-es volt, azt cseréltem még az ajándékozás előtt egy T3200-ra. Ezzel megnőtt az FSB 533-ról 667-re, illetve az 1.46GHz 2.00GHz-re. Ja, meg a gyári 2x512 MB memória helyett van benne 2x1GB Kingston.

SSD-vel szépen fog ez muzsikálni, már most látom, 32 biten.

--
robyboy

Megjött a billentyűzet. 3900,- Ft volt. Magyarországi cégnél 21 ezerért láttam hozzávalót. No comment.
Működik teljesen jól. Egy 120 GB-os Samsung SSD is belekerült.

Debian 32 bit, MATE. Mindent "visz", nagyon jó.

--
robyboy