GNOME 3.12

Címkék

A GNOME Project ma bejelentette a GNOME 3.12-es kiadását. Benne számos újdonság, frissítés, fejlesztés, képességek, illetve API-k az alkalmazásfejlesztők számára.

[ sajtóhír | bejelentés | kiadási megjegyzések | LiveCD teszteléshez ]

Hozzászólások

A Gnome Terminal (helyesebben a „lelkét” adó VTE terminál emulátor widget) kábé 40-50 hibajavítást és új feature-t kapott [melyek nagy része szerénységem munkája volt, ezért hadd ragadjam meg az alkalmat hogy elbüszkélkedjek :)]. A teljesség igénye nélkül talán a pár legizgalmasabb:

- Sorok újratördelése az ablak átméretezésekor (nagyon fasza lett! :D)
- True color támogatás
- Színpaletta kezelés javítása
- Jelentős sebesség növekedés
- Jobb egérgomb továbbítása az alkalmazások számára
- Xterm-kompatibilis escape szekvenciák generálása a billentyűkre
- Emuláció javítása (több escape szekvencia helyes, xterm-kompatibilis kezelése)
- Több OSC színváltoztató escape szekvencia támogatása
- Több képernyőkorrupciós hiba javítása
- Finomabb, soronkénti görgetés (touchpad esetén)
- Szebb táblázatrajzoló karakterek

Használjátok egészséggel! :)

Az a jó, hogy ehhez még csak nem is kell az egész Gnome-ot befrissíteni. Tippem szerint két-hárommal régebbi Gnome-hoz is simán le lehet fordítani a vte 0.36-ot és lecserélni rá a mostani libet (persze backup-ot csinálj előtte). Aztán az összes gnome-terminál ablakot bezárni, majd újat nyitni. Ha esetleg mégsem jó, xterm alól vissza lehet állítani a működő libvte-t.

Az új vte le is fordul zokszó nélkül. Úgy fest az arch által csomagolt 3.10-es gnome terminál mintha statikusan linkelné a vte-t (ldd-n nem látszik a libvte)

Forgattam 3.10.2-es gnome terminal-t is az új libbel de valahogy nem működik az újratördelés :/ Úgy fest ki kell várjam hogy megjöjjön a frissítés.

Kötve hiszem hogy statikusan linkelné. A gnome-terminal csak egy kis előtét progi, a gnome-terminal-server (/usr/libexec vagy /usr/lib/gnome-terminal vagy ilyesmi könyvtár alatt) a tényleges progi.

Az összes gnome-terminálból ki kell lépni, mert ha még egy is fut, akkor az fog új ablakot nyitni, ami a régi vte-t használja.

Jobbklikk -> Profiles -> Profile preferences -> Cursor shape

Ha meg a defaultnál szélesebbet szeretnél (én is függőleges kurzort használok, de 1px helyett 2px széleset a 6x13px-es font mellett), akkor a ~/.config/gtk-3.0/gtk.css fájlba tedd be:

VteTerminal {
-GtkWidget-cursor-aspect-ratio: 0.15;
}

Vajon a 3.14-nél behúzzák hogy az lesz a Pí kiadás? :P

Ha bekerül Fedora 20-ba, akkor felteszem a Fedorat.