Passzív PFC-s táp

Sziasztok,

Egy gépben kellene tápot cserélnem, ami előtt kvázi szinusz-os szünetmentes (Kraun UPS Pro-2072 720VA) van. A szünetmentes cseréje most nem fér bele a keretekbe, így maradna a passzív PFC-s táp. A fellelt típusok (khm..): HKC, Take Me, LCPower 420H, AKYGA, MS-Tech Value series.
Ezek közül talán az MS-Tech a leg bizalomgerjesztőbb. Ha van konkrét tapasztalat, örömmel veszem.

Hozzászólások

Nem lehet egy szinttel feljebb lépni? Pl. a legolcsóbb Fortron felé?

A próbálgatást (is) szeretném megúszni, mert egyrészt messze van a gép, másrészt ha a próbadarab nem működik, az én pénzem áll benne.
Szóval ha van olyan rendes táp, ami biztosan megy kvázi szinusz-os UPS-el, akkor az jobb megoldás. Az ea-380 ~15eFt, még beleférhet, köszönöm.

Q: Will my new Seasonic PSU work with UPS? How powerful should be my UPS?

A: All Seasonic power supply units perfectly work with Online and Standby UPS and majority of Line-interactive UPS, providing up to 70~80% of their maximum Wattage. But some rare combinations of Seasonic power supplies and Line-interactive UPS might be working only at 50% of PSU’s max Wattage or be completely incompatible. The only way to be 100% sure is to check it with your UPS. As for the UPS Wattage, we recommend you to have it about 50~100% higher than your PSU Wattage.

Szóval ettől nálad még lehet hogy pont nem megy :)

Körülnéztem hirtelen és tényleg felém is csak a dzsunka tápok passzív PFC-sek. Személy szerint inkább vállalom az inkompatibilitást mint azt, hogy rossz táp 1-2 év múlva biztosan problémát okozzon.

A kvázi szinusos (illetve négyszögjeles) tápok általában olcsóbb off-line tápok, vagyis addig átengedik magukon az áramot, ameddig van a bemenetükön, nem végeznek rajta korrekciót. Amikor elmegy, átvált akkumulátoros táplálásra. Ezt a hirtelen szinuszosból kvázi szinuszosba (netán négyszögjelesbe) való átmenetelt nem tudja a fáziskorrekciós áramkör kompenzálni, melynek következtében 2-3x-ára nő az áramfelvétel. Ezt általában a szünetmentes túlterhelésként érzékeli, hiszen ki vesz egy kb. 200 watt áramfelvételű táphoz min 600 VA-es UPS-t...
Szerencsés esetben mindkettő túléli a dolgot, de nem tesz jót az élettartalomnak.

Ja, ez világos. Minél inkább különbözik a tiszta színusztól, annál nagyobb az esélye a gondoknak.

A nem színuszos is kétféle. Az offline valószínű hogy négyszöges, a Line Interactive-ek viszont nagy eséllyel több lépcsőben approximálnak. Elvileg ez kéne a simulated sine legyen.

A táposok tudnak a problémákról, annak idején (3-4 éve) mikor ez téma volt, hallottunk is róla hogy a Chieftec x modellje nem megy, stb, stb, de véleményem szerint ez már a múlt mivel érdekük hogy menjen. EU-n belül szerintem csak a szürkeimport maradt passzív PFC-s, a piacon levő sz*r legalábbis ezt mutatja.

Szkeptikus voltam, de úgy néz ki a Seasonic belevarázsolta a tápba a tekercset.
http://www.ic72.com/pdf_file/-/63356.pdf

A 120-asba még úgyahogy belefért.

Nekem továbbra is az a véleményem hogy ez egy non-issue. Ígyis-úgyis túl van méretezve az UPS, le kell tesztelni hogy kompatibilisek e, más baja nem lesz.

Naszóval kíváncsiságból rádugtam ma reggel a régi EA-380-at (sacc 2007-es gyártmány, Seasonic belső) az "el cheapo" Cyber Power approximált színuszos UPS-re. Akkus üzemben kicsit bezizeg, de ennyi.

Az új Earthwatts Delta belsőjű, ezt valószínűleg ma le tudom tesztelni, bár a YMMV továbbra is érvényes.

Személyesen jobban tartanék attól hogy a gyenge minőségű tápok kimennek mint az inkompatibilitástól.

Ha járható út és 100%-ra akarsz menni akkor gondold meg, talán érdemes megkeresni didyman-t a hwsw-en, talán van neki felújított tápja ami még passzív PFC-s és messze jobb minőségű mint azok amiket ma kapsz a boltban.

Az általad írt márkák talán elérik az ipari hulladék/selejt kategóriát. Én nem vennék ilyet. Keress kicsit még szvsz.

---
A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt.
Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!
Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának.

A Thermal Master jópár helyen már kifutó típus, gyártói oldalt meg nem találtam, de külföldi webshopokban is passzív pfc-snek írják, atx v2.2-es.
Az Elite Power 500W gyártói oldalán nem szerepel pfc információ, de a hatásfoka >70%;)
Az Elite Power 460W viszont a gyártói oldal szerint is passzív pfc-s és mivel ~4eFt-vel drágább, mint az 500W-os, így az 500W-os akár pfc nélküli is lehet.

Köszönöm, ezek közül választok.