TP-Link TL-WR1043ND firmwarek

Milyen costum firmwarek érhetőek el a fent említett routerra a DDWRT, Gargoyle-Fw, OpenWRT-Vargalex build, OpenWRT Attitude Adjustment Optimized csomagokon kívül?

DD Wrt: http://goo.gl/Uk7OZU
Gargoyle-Router: http://goo.gl/29uYuf
OpenWRT - Vargalex build: http://goo.gl/nBD2CH
OpenWRT Attitude Adjustment Optimized: http://goo.gl/JqH2VJ | http://aspiregemstone.blogspot.hu/

- Ki milyet használ, mik az előnyei, hátrányai?
- Létezik a Gargoyle-Fw-n kívül olyan firmware ami tartalmaz sebességkorlátozást IP vagy MAC cím alapján?
- Melyikkel értétek el a legjobb Wifi jelerősséget és stabilitást?

Beszélgessünk.

Hozzászólások

Az OpenWRT nálam mostanában elég kiszámíthatatlan, Attitude Adjustment 12.09 van fent, néha jön egy "ath: phy0: Failed to stop TX DMA, queues=0x100!" ami után szinte használhatatlan lesz a wifi, de írtam rá egy scriptet, ami ilyenkor újraindítja (csak a wifit), ez naponta párszor történik meg.

Nekem a legutolsó experimental gargoyle-fw (ez is openwrt) csinált érdekes dolgokat amióta be van kötve az 50/5-ös kábelnet. ~ 10 óra után wifin 0,3-2,1Mbit közötti sebességeket kaptam a 40-45mbit helyett (ennyit bír a Hp Probook 4535s [ AR9285 ], bár nem igazán értem, hogy miért csak ennyit).

******
Elementary Os Luna 0.2
******

Nekem mióta megvan (~2,5éve) azóta vargalex féle van rajta (1 hetet bírtam a gyárijával, napi több reboot kellett neki szégyentelenül rossz volt sajnos), kezdetben volt pár apró bug benne de azóta javítottak benne mindent (vagyis nekem nem tűnt fel semmi bug jelenleg). Tökéletes stabil, volt hogy pár nap híjján 1 év uptime-ja volt, sose kell újraindítani (kivéve firm frissítéskor ugye, vagy ha olyasmit állít az ember) Wifi stabil, jópár mobil eszközzel használjuk(2 tablet, 4 telefon, 1-2 laptop, nem egyszerre de 2-3 eszköz gyakorlatilag fixen lóg rajta wifin) és minden hibátlan rajta. Hatótávot nem tudok pontosan, mert kisebb garzon szerű lakásban van, itt mindenhol maximumon van a jel erősség :)

+1

A legutóbbi gyári firmware-rel tökéletesen hibátlan a router. Minden működik, nincs fagyás, gyakorlatilag beállítod-elfelejted eszközzé vált.

---
A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt.
Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!
Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának.

Tudom nem vigasztal, de nekem sincs gondom a grafikus felülettel.Költözés miatt most csak 2-3 napja megy, de előtte hónapokig ment reboot nélkül, közben állítgatva. Gond nélkül ment a webfelület.

---
A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt.
Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!
Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának.

Gargoyle 1.5.6 ezzel nincs wifi probléma :)

> Létezik a Gargoyle-Fw-n kívül olyan firmware ami tartalmaz sebességkorlátozást IP vagy MAC cím alapján?

A kerdest se ertem. Linux, tehat van neki egy tc parancsa. Meg wondershaper, meg amit akarsz. Az OpenWRT-shez biztosan van valami QoS-csoag, meg luci-interfesze is van.

Az OpenWRT ossze van rakva. A biztosan van valami barmilyen kinos, nem csak azt jelenti amit te gondolsz, hogy "talan van valami", hanerm azt is, hogy "biztosan tudom, hogy van". Ugyanis pont ma telepitettem ra. A "valami" csak annyi, hogy fejbol nem tudom a nevet a csomagnak, amit amugy a grafikus feluleten keresztul is fel lehet telepiteni (noha en nem ugy tettem).

Es nem, nem hogy vilagosan nem irtad le, hanem egyaltalan nem irtad le, hogy nem akarsz hegeszteni. Az a kerdes, h ha felhekkelsz egy OpenWRT-t, akkor vajon miert nem akarsz felhekkelni meg egy-ket csomagot is. Ott van a repoban, igy aztan a sajat admin feluleten keresztul telepitheto. Es ha a masodik csomagot is felteszed, akkor ugyanezen az admin feluleten keresztul webbongeszobol konfigolhatod is. Es gyanitom, ezt mindenkepp meg kell tenni, hisz azt azert nem varhatjuk el, hogy gyarilag pont azok az IP-k es Eth-cimek legyenek korlatozva, ami neked kell :-)

Hááááát... maradjunk annyiban, hogy a White Russian v. az azt megelőző verzió még össze volt rakva! :(
Ami a tp-linkemre kerül (attitude adjustment), az egy tragédia ilyen szempontból. Odáig el sem jutottam, hogy élesben használjam, mert a LuCi-ból konfigurálgatva hol ez döglik meg, hol az, néha maga a LuCi adja meg magát.

Vicc amit írsz! Semmi gondom az OpenWrt firmware-rel. Első alkalommal volt pár meglepetés, mert megszoktam a tp-link pár kattintással beállítható felületét. Az Openwrt azonban jóval többet nyújt és persze bonyolultabb is működésre bírni.
Ha Openwrt firmware-t akarsz, akkor vedd a fáradságod, hogy megismered. Nálunk a multiwan miatt került bevezetésre. A dokumentációja sajnos nem minden igényt kielégítő - pl a portok kiosztása különböző az egyes hardvereknél.
Tehát jótanácsként javaslom a sikeres használat érdekében ismerd meg a hardvert és a konfigurációs lehetőségeket.

Erre egy +1-et írok! Köszönöm a Mester megszólítást :)! Az én Openwrt firmeware-rel szerelt routereim jól működnek! Felületes annak a véleménye, aki beböfögi, hogy szarul van összerakva.

Én ezeken használtam/használom sikerrel:
- TPLink wr1043nd v1.8 - Attitude Adjustment 12.09-rc1
- TPLink wr741nd v1.6- Backfire 10.03.1
- Linksys wrt54gl v1 - Backfire 10.03
- x86 alapon több eszközön.

Minden driver bugos, csak van olyan amiről még nem derült ki. Ezt a bölcsességet csak neked küldöm :)!

Azt írtam, hogy az attitude adjustment egy bughalmaz. A white russian vagy annál korábbi verzió, amit használtam évekig, nem volt az.
Abban is voltak apróbb hibák, de mondjuk a GUI nem borult össze egy új modultól, nem kergült meg attól, hogy a wifi beállításait (különös tekintettel az országkódra) piszkálgattam.

Az a helyzet, hogy az 5GHz-es sávon használhatatlan a routerem (WDR-4300-as tplink csoda :( )
Valahol olvastam (de az is lehet, hogy valami parancssori eszköz kimenetében láttam), hogy az amcsi szabványok többet is megengednek a 17dBm-nél. Megpróbáltam. Erre eltűnt a legördülő menü a "Country" mellől és csak egy üres text mező jött fel. És egy factory resetig így is maradt.

Felraktam rá egy modult, ami az USB-n lógó vinyó energiatakarékos működését, ki-/bekapcsolgatását hivatott intézni.
Egy idő után egyszercsak nem működött a GUI. És ez az állapot csak azután múlt el, hogy az említett modult leszedtem.
Stb. :(
Szóval nem vagyok elájulva tőle, na...

A téma érdekel, igaz én még gyárival használom, és bár igazán problémám nincs, de valami openwrt alapú verziót próbára tennék. Gargoyle érdekes lehet, vargalex régen frissített, amitől persze még lehet atomstabil.

Ami érdekes lenne a tapasztalatoknál, hogy milyen hardververzióval futtatja az illető, nekem éppen 1.8 van, mert ha jól vettem ki, nagy működés- és stabilitásbeli különbségek vannak a hardververziók között azonos firmware esetén.

"Belépés díjtalan, kilépés bizonytalan."

Sima openwrt-vel használom, 10.03.1-es verzióval. Semmi bajom vele, megy mint a kisangyal. Főleg mióta torrentezésre és dlna-ra nem őt használom hanem egy nas-t :)

"OpenWRT Attitude Adjustment Optimized"

Erről nem hallottam korábban, van valami infó róla a hivatalos oldalon kívül? Mert ott jókat ír, de hiába gyors, ha mondjuk percenként befagy.

"Belépés díjtalan, kilépés bizonytalan."

Semmit nem találtam róla, lévén hogy nem igazán van úgy neve mint például a vargalex build-nek. Elolvastam több posztban a kommenteket, szinte kivétel nélkül mindenki pozitívan nyilatkozott róla, hát feltettem Gargoyle helyett és nem bántam meg eddig. Nem kell naponta 2x újraindítanom mert lehal a wifi, és szerintem a jel is jobb lett, pedig a gargoyle elméletileg 27 dBm-el sugárzott ez pedig 20dBm-el. Ami azért érdekes, mert ha Brazíliát állítom be locationnak akkor is csak 20 a maximum, pedig ott a hivatalos 23dBm

******
Elementary Os Luna 0.2
******

Az megoldható, hogy az Androidos eszközök ne a fő tartományból (192.168.1.x) kapjanak IP címet hanem máshonnan (192.168.2.x)?

******
Elementary Os Luna 0.2
******

Hogy gondolod? A DHCP szerver lekéri a kliens op.rendszerének típusát és ha androidos, akkor más tartományból osztogat címet?
Ilyet szerintem a dnsmasq nem tud.
Viszont ha a dnsmasq-ban kikapcsolod a DHCP funkciót és felraksz egy isc-dhcp szervert, akkor talán...

Egyébként meg normális helyeken, ha nincs szükség rá, hogy bárki hozzáférjen, úgy is be van kapcsolva a MAC szűrés és akkor fix címet rendelhetsz minden eszközödhöz.

ui: de javítson ki valaki, ha valahol hülyeséget írtam! Dnsmasq-ot is csak felszínesen ismerem, az ISC szerveréről meg már csak halvány emlékeim vannak, de ott tudom, hogy lehet variálni a kliensek típusával (vendor a keresendő kulcsszó, ha igaz).

update: lehet, hogy mégis tudja a dnsmasq is. Épp csak nem találom a megfelelő doksit, illetve nem tudom olvasható formában kidumpolni a hozzá érkező kéréseket.
-----------------------------------------
Akit tudja, csinálja, aki nem tudja, tanítja... Hm... igazgatónak talán még jó lennék. :)

Ettől függetlenül én nyugodtabb vagyok, ha a MAC is ott figyel a szűrőfeltételek között. Onnan meg csak egy kattintás a dhcp által fixen osztott IP :)
Nálam is külön SSID-n lóg a mobil. De ha jól értem, a kérdező nem akar ilyet (vagy nem tudja, hogy lehet?).
Plusz a dhcp szerver ettől függetlenül közös.

-----------------------------------------
Akit tudja, csinálja, aki nem tudja, tanítja... Hm... igazgatónak talán még jó lennék. :)

Ugyanahhoz a bridge-hez tartozik, mint a többi LAN-os eszköz, de a Tomato tud olyat, hogy "Virtual Wireless" - itt kapott egy önálló AP-t.
Viszont ahogy elnézem, lehet, hogy korábban "hazudós" voltam, mert mintha a jelenlegi beállításokkal nem lenne külön VLAN-ba pakolva.
Azt hiszem, sikerült belekeverni azt a korábbi állapotot, amikor vendégek kértek wifi-t és nekik gyártottam egy olyat, ami csak az internet felé tudott kommunikálni.

-----------------------------------------
Akit tudja, csinálja, aki nem tudja, tanítja... Hm... igazgatónak talán még jó lennék. :)

Ha úgy megfelel, hogy csinálsz nekik egy másik ssid-t, akkor minden további nélkül meg tudod oldani, részletek itt: http://wiki.openwrt.org/doc/recipes/guest-wlan vagy ha a lucin akarod, akkor itt: http://wiki.openwrt.org/doc/recipes/guest-wlan-webinterface

Egyébként nem kell túlmisztifikálni ezt a dolgot. Mindegyik openwrt firmware (term a ddwrt és társai is) linux alapúak, tehát, olyan nincs, hogy egy dolgot meg lehet oldani egyikkel, a másikkal meg nem! Maximum annyi a különbség, hogy egyiknél egy gombot kell hozzá megnyomni a webif-en, a másiknál meg egy sort kell beírni a parancssorba.

Nekem egyébként személy szerint semmi gondom egyik fw-vel sem, bár én AA-t használok, azóta már újrafordítottam magamnak, de stabil, és újra csak akkor indul, ha áramszünet van. Van egy 741nd-m egy 1043nd-m, és 2 db livebox dv4210-em itthon, meg csomó itt ott, mind gond nélkül megy ;).

<= Powered By Ubuntu & Gentoo Linux =>

'Software is like sex: It's better when it's free!'
By Linus Torvalds