Sziasztok!
Az általam üzemeltetett szerverek egyikén egy zentyal linux 2.7 fut , ami egész stabilan működik , viszont a minap a szerver feljánlotta , hogy upgradelhetek a 2.9-es zentyal-ra , illetve lenne még ezen kívül 38 rendszer komponens frissítésére is lehetőségem!
Kérdésem az lenne , hogy abban az esetben , ha én upgradelem a zentyalt 2.7 ről 2.9-ra , akkor mindent újra kell konfigolnom , vagy az csak annyi , hogy a kernelt upgradeli , és minden marad a régiben , a kernelt kivéve?
Esetleg valaki , aki csinált már hasonló műveletet , lenne olyan szíves és leírna , hogy ez az upgrde hogyan is működik?
Előre is köszönöm a válaszokat , és a segítséget!
Bye!
- 5477 megtekintés
Hozzászólások
Mit kell tenni ha frissítesz:
- adatokat mentesz!
- konfigot mentesz!
- upgrade teszt egy virtuális gépen!
- upgrade élesben.
kérdés? Nem, nem kell mindent újra beállítani! :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ha jól tudom a webfelület minor változásokat jelez( upgrade-et ) ez egyben a 10.04-es ubuntu alapot is.
A distupgrade, major verzióváltás ( 12.04 alap, pár funkciótörött összetevő, samba4, kisnyuszi ) inkább rebuild mintsem upgrade( sajnos ).
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Rákerestem és ilyet találtam. 2.0-ról 2.2-re volt migration tool. http://trac.zentyal.org/wiki/Documentation/Community/Migration
Nem hiszem, hogy minden 2.x-ről 2.y-ra létezne ilyen. Talán nem is szükséges.
Viszont találtam leírást 2.2-ről 3.0-ra:
http://www.zentyal.org/2012/12/migration-guide-from-zentyal-2-2-to-zent…
Ha nem találsz biztos leírást, a Zentyal oldalain, friss telepítésre lesz szükség és akkor már inkább a 3-as verziót célozd meg!
Persze mentés a konfigról, meg az adatokról mindenképpen kell, bármit is választasz.
Én ilyesmit hétvégén szoktam csinálni. De előtte alaposan átgondolom és csinálok egy lehetőleg részletes vázlatot, hogy mit milyen sorrendben fogok végrehajtani.
--
Tertilla; Tisztelem a botladozó embert és nem rokonszenvezem a tökéletessel! Hagyd már abba!; DropBox
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Már régóta én is ez elött a lépés elött állok - de valahogy nem merek neki vágni, nehogy a komplett hétvégén vagy még tovább ezzel kelljen veszödni.
A beállítások elvesztésétöl nem annyira félek mint mondjuk pl. a Zarafa újabb verziójára frissíteni. Igazság szerint most minden müködik és nem biztos, hogy megéri az új funkticók miatt frissíteni.
Más kérdés: ti hogyan mentenétek egy sw-raid-es 1TB-s hdd tartalmat lehetöleg úgy, hogy ha nem müködne az upgrade, 1:1-ben vissza lehessen másolni? 1TB-s disk usb-n csatlakoztatva és Partimage/Acronis/Drive Snapshot? Legszebb lenne "open file backup" típusú mentés (Drive Snapshot tudja, de csak Win alatt...)
--------
HOWTO: Zentyal+Zarafa+Setup+Outlook+Thunderbird+mobilephone sync
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Veni egy másik 1TB-os diszket. A jelenlegi alól kivenni az egyiket, bele az új diszket, partícionálás, szinkron és ismét teljeskörűen üzemel a régi. Féllábon a másikat egy tesztvasban elindítod és upgrade teszt!
c
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
igaz, csak ehhez ki kell nyitni a gép házát. Olyan megoldás érdekelne a legjobban, amit rendszer müködés mellett/alatt lehet elvégezni és kimásolja az MBR-t is a lemezröl (a visszaállításnál logikus, hogy egy mentö-rendszert kell indítani és annak a segítségével visszamásolni a mentést).
--------
HOWTO: Zentyal+Zarafa+Setup+Outlook+Thunderbird+mobilephone sync
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Akkor:
- 1T USB disk bedug
- particionál
- hozzáad a tömbhöz mint aktív elem.
- sync
- remove
- usb disk kihúz
- teszt környezetben féllábas upgrade teszt
- dd-vel mented az MBR-t ha kell.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem csodálom, nálam még zarafa sincs. Viszont tesztben a samba4 modul már másodszor dobott hátast update után, több jogosultságprobléma és ( lehet hogy saját balfaszkodás ) guest auth következtében.
A végén elfogott a szent harag ( mivel management felület is elfelejtett lenni ) kitaláltam, hogy a beállítások bizony a mysql-ben vannak. Nyomtam egy backup-ot, majd drop table mindenre, ami samba. Perszer ez csak teszt szerver egy AD sid-et, és az összes konfigot már nem illik ilyen egyszerűen búcsúztatni.
Van még egy olyan nyűg is, hogy néha nem tudod kiosztani az "user:__USERS__" ownert, mert elfelejt csatlakozni az ldap szerverhez. Valamint Clapic mondott valamit a samba4 jogosultságáról is, hogy ott is vannak változások
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni