Opera - Van remény.

A minap frissítettem volna a borzalmas webkites Operát Androidon, ekkor rákérdezett szeretnék-e klasszikus Operát használni. Még jóhogy.

Gondolom észrevették a negatív értékelés és kommentáradatot, esetleg ezrével szedték a régit az oldalról.

Talán tényleg hasonló lesz a régihez. Egy az ezerhez, tehát van remény ;)

Hozzászólások

Nem, hogy hasonló, hanem egy az egyben a régi verzióról van szó. Akkora felháborodást, meg fikaparádét váltott ki a 15-ös webkites Opera, és nem csak a playen, hanem az opera idevonatkozó fórumában is, hogy kénytelenek voltak visszarakni a régit. Az első pár napban Opera Mobile Classic néven futott. De azt már úgysem fogják továbbfejleszteni. Én csak abban reménykedem a mobilos és az asutali opreával kapcsolatban, hogy legalább nyílttá teszik a presto motort, és talán egyszer lesz majd egy Operához hasonló faszagányos böngésző újra, mobilon meg desktopon is.

--------------------------

Csak a viták elkerülése végett. Ha nem használok ékezetet, mobiltelefonról írok.

"Én csak abban reménykedem ... hogy legalább nyílttá teszik a presto motort, és talán egyszer lesz majd egy Operához hasonló faszagányos böngésző újra, mobilon meg desktopon is."

A Presto, Webkit, Blink az nem csak rendering engine? A userland nem tök függelten tőle (Opera Link, one-key shortcuts, wand, stb)?

Ha független lenne, akkor a az asztali béta változatba legalább a csírája benne lett volna a régi, jól megszokott opera funkciók közül legalább néhánynak. De szerintem ezek a funkciók olyan szinten voltak a presto motorba drótozva, hogy esély sincs arra, hogy valamikor is visszakerülnek az operába. Jelen állás szerint a béta opera szerintem csak egy újabb bőr a chromiumról, semmi más. Az eredeti, régi böngészőt meg cakk-pakk a szemétre hajították.

--------------------------

Csak a viták elkerülése végett. Ha nem használok ékezetet, mobiltelefonról írok.

Lehet rosszul értelmezhetően írtam. Igen tudom, ez a régi. Arra írtam, hogy ha ezt visszarakták, akkor még valszeg fejlesztenek a webkites szarjaikon, talán még hasonló is lesz a régihez. Most csak egy elkúrt króm, amit amúgy is utálok. A motor annyira nem érdekel, csak a funkciók és a sebesség.
--
AGA@
Fork portal és az egyik logóm :)

Én csak abban reménykedem a mobilos és az asutali opreával kapcsolatban, hogy legalább nyílttá teszik a presto motort, és talán egyszer lesz majd egy Operához hasonló faszagányos böngésző újra, mobilon meg desktopon is.

Az valóban nagyszerű lenne, de nem fogják ezt meglépni. Miért adnának teret a potenciális jövőbeli konkurenciának?

Neked mi gondod volt vele?
Az én életemben jelentős változást nem hozott. Pozitívum, hogy végre normálisan frissíti az ip kamerám képét. Negatívum, hogy nincs kilépés opció a menüben. Az új felületet hamar megszoktam.
--
zsebHUP-ot használok!

Meg nincsenek könyvjelzők, és valószínűleg nem is lesznek, hanem a gyorsindítókkal kell majd sáfárkodni valahogy. A turbó utódja is másképp működik szerintem, és az egész böngésző lassú lett, mint a tetű.

--------------------------

Csak a viták elkerülése végett. Ha nem használok ékezetet, mobiltelefonról írok.

Az asztali Chrome gyors. Az androidos szerintem botrányosan lassú. Mostanában a Qupzillával ismerkedek. Annak, akinek nem szimpi a Chrome ill. chromium, de valami azon alapulót szeretne használni, szerintem egész jó kis alternatíva.
--------------------------

Csak a viták elkerülése végett. Ha nem használok ékezetet, mobiltelefonról írok.

Ez nekem vergődésnek tűnik. Nem tudom hogy miből él / él-e / létezik-e ez a cég, mindenesetre ha valamelyikre nem a válasz, kidobnám a forrást aztán éljen a maga útján (tudjuk hogy a Netscape igy tett, meg lehet nézni mi lett belőle...). Vagy 1-el kevesebb böngészőre kell odafigyelni. :)

--
http://developersideas.blogspot.hu/
http://neurogadget.com/

A gázosság ottan van, hogy ugye a desktop vonalon az a 2 százalék tényleg nem sok. Viszont ezzel a webkites őrületükkel a mobilos böngészők terén, ahol ugye igen erősen ott volt mindig is, szóval ott is a háttérbe fog szorulni. És azért nagyon nagy kár lenne.

--------------------------

Csak a viták elkerülése végett. Ha nem használok ékezetet, mobiltelefonról írok.

A webkitre való váltás egyik okának írták pár hónapja hogy a renderelő motor fejlesztése helyett így több idejük lesz foglalkozni a böngésző egyéb részeivel. Szerintem most jött el az idő, hogy ezt bebizonyítsák.

Ja. Akkor az lenne a legegyszerűbb, ha a népszerű opera fícsöröket kiadnák kiegészítők formájában. Vagy a rosseb sem tudja. Minden esetre nálam már az sem mutat jól, hogy kirakták a levelezőt meg az RSS olvasót.

--------------------------

Csak a viták elkerülése végett. Ha nem használok ékezetet, mobiltelefonról írok.