Proxmox hostra telepítettem az apcupsd-t.
Áramszünet esetén le is lövi a hostot a beállításnak megfelelően.
Mi annak a korrekt módja, hogy áramszünet esetén a host leállítása előtt elég időt hagyva a megfelelő sorrendben a virtuális gépeket is leállítsa?
Parancssorból a "qm shutdown vmid" parancs leállítja az adott id-jű virtuális gépet.
Tehát szkriptlehető a dolog, de hogyan tudom ezt a host leállítása előtt 5-6 perccel elindítani?
- 5242 megtekintés
Hozzászólások
Helló
milyen APC szünetmentes? Mmint típusra, mert ha beleteszel egy snmp kártyát (AP9606, AP9630), akkor az tud küldeni hostonként leállító parancsot, persze a hostokat akkor egyesével kell konfigurálni, de ezzel nem csak azt az egy vasat, illetve az alatta lévő virtuális gépeket tudod csak leállítani hanem akármi mást amin a PowerChute Network Shutdown elketyeg.
Annyira nem ismerem apcupsd-t, de gondolom figyelhető a pillanatnyi hátralévő akku idő én abból csinálnék egy cron szkriptet és ennek megfelelően inicializálnám cronnal a leállítást.
üdv
Balooo
------------------------
Nincs a világon se jó, se rossz. A gondolkodás teszi azzá... (W. Shakespeare)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
APC BACK-UPS 1500 Pro
De nem akarom, hogy minden virtuális gép foglalkozzon az UPS-el!
A Host majd leállítja azokat, csak a saját leállítása előtt pár perccel induljon el ez a leállító szkript.
--
Tertilla; Tisztelem a botladozó embert és nem rokonszenvezem a tökéletessel! Hagyd már abba!; DropBox
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
szerintem ez a ficsor bennvan alapbol, ha nalad nem megy, akkor valahol bug van.
--
A vegtelen ciklus is vegeter egyszer, csak kelloen eros hardver kell hozza!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Igazad van! :-)
A Virtualis gépeknél az Options menüben van ilyen, hogy "Start/Shutdown order". Ott még az időzítéseken is lehet állítani, hogy sorrendben mennyit várjanak a VM-ek és CT-k egymásra.
Köszi!
--
Tertilla; Tisztelem a botladozó embert és nem rokonszenvezem a tökéletessel! Hagyd már abba!; DropBox
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
ja, pont ennyi :)
--
Gábriel Ákos
http://i-logic.hu
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni