email kliens samba pdc-hez

Sziasztok!

Egy samba PDC win kliens környezetbe keresek egy olyan email kliens megoldást amivel:
- nem kell telepíteni hanem a szerverről funta
- a win kliens gépeken bármelyik gépen adott user bejelentkezés után eléri a leveleit, ami a szerveren tárolódik.

Eddig erre a pmail-t használtuk, de szeretnénk újítani. A pmail a szerveren volt csak közös meghajtón és mindenki tudta futtatni.

Van e erre hasonló megoldás pl.: thunderbird v egyéb progival?

Köszi

Hozzászólások

IMAP és webmail (roundcube)

"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) /* (c) written by W. Shakespeare. */

Nem vagyok biztos benne, hogy értem a kérdést, de ha az Exchange-féle autodiscover-höz hasonló megoldást keresel, akkor a Thunderbird jó megoldás lehet, mert ez is tud már hasonlót:

https://wiki.mozilla.org/Thunderbird:Autoconfiguration

Itt az "Implementation" részben szépen le is van írva, hogyan lehet a beállításokat automatikusan átadni a klienseknek.

Az automatikus telepítés megoldható pl. login script-en keresztül, esetleg GPO-val, amit a Samba4 elvileg már szépen támogat (nem próbáltam):

http://wiki.samba.org/index.php/Samba4/HOWTO#Implementing_Group_Policie…

Ha félreértettem a kérdésedet, akkor kérlek, próbáld meg kicsit világosabban leírni, hogy mit is szeretnél megvalósítani.

szerk.: látom, kiegészítetted az eredeti posztot - ez esetben a Thunderbird nem opció, mivel telepíteni kell?

Nem tartom kizártnak, hogy szerverről futtatva is működhet a Thunderbird, hiszen a beállításait a user profile-ban tárolja. Szerintem próbáld ki, utána a "telepítés" annyiból állna, hogy egy parancsikont létrehozol a kliensen, vagy csak megmondod a usernek, hogy a szerveren milyen elérési útvonalon találja meg a binárist.

Nem kell portable apps. Ha Samba domain van, akkor eleg a szerveren kicsomagolni a Thunderbird zip verziojat egy megosztasra, onnan lehet inditani, a profil meg a roaming profilba kerul bele.

A legutolso zip verzio itt van: http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/thunderbird/candidates/13.0.1-ca…

Ezek gyakorlatilag megegyeznek a kiadasra kerulo verziokkal, csak kerul meg rajuk kod alairas, meg ugye azokbol csak exe keszul.
--

Ki oda vagyik, hol szall a galamb, elszalasztja a kincset itt alant. | Gentoo Portal 

Hág igen, ezért kell ezeket az állományokat eltüntetni. Ez egy kis Linux scripting-el nagyon egyszerű.

Itt is WinXP és 7 vegyesen, semmi gondot nem látok vele egyelőre.

Mi korlátoztuk a diákok helyét kb 120MB-ra (soft limit 2x ennyi), így nagyon sokat nem tudnak menteni, de nem is jellemző az, hogy Desktopra vagy My Documents-be mentsenek, mert van erre kijelölt hely. Idén növeljük a korlátot, de így is elfér az amit dolgoznak. A CS nyilván nem :)

XP alatt a Desktopot el lehet teljesen tüntetni, 7 alatt még nem néztem meg, de majd megkeresem a lokális GP-ben.

Szerintem hiba volt, hogy nem teszteltétek ki a Roaming profilokat, mert egész szépen és zökkenőmentesen megy már sok éve. 100Mbites hálón nem gond. Nálunk sajnos van 10-es is, rossz kábelezés miatt, itt elég sokat tart (1-2 perc) míg belép.

A. Roaming profile.
B. Portable thunderbird.

Igen, lehet, hogy hiba volt.

Most ott tartok, hogy a profilokat felmásolja a szerverre, be is tölti, de amit a netologon/Default User.v2 könytvárba teszek azt nem másolja le első induláskor hanem gondolom a gépen lévőt szedi elő és azt menti kilépéskor.
(755 jogot adtam egyenlőre a mappára).

A thunderbird próbálása most következik.