Erősítő/hangfal milyet (zenehallgatáshoz)

Fórumok

Hali!

Meg akarom lepni magam vmi jó erősítő hangfal(láda) párossal.
Nem házimozihoz kell, bár nem gond ha tud több csatornát.
Főként zenehallgatásra használnám.

Kb. Tesla szintű igényeim lennének, viszont nem használtan.
Azért írtam Teslát, mert le vagyok maradva, és nem ismerem a ma jónak számító márkákat. (Persze a Tesla élt, él, és élni fog) :)

Szóval nincs szükségem mindenféle aranyozott csatlakozós idétlenségre, az kell, hogy _nagyon_ szépen szóljon, ne legyen zajos, ilyenek.

Milyen paramétereket kell nézni? (gondolom jel/zaj viszony, de ezenkívül?)
Vannak-e ezzel foglalkozó webáruházak, ahol tudok keresni mindenféle paraméterre?
Vannak-e ezzel foglalkozó tesztoldalak, ahol földi ember számára is érthető leírások vannak (amik esetleg nappaliba való cuccokkal foglalkoznak)?
Mennyi pénzzel számoljak?

Szóval kéne egy init(). :)

Hozzászólások

Megnézheted a következő oldalt http://www.swanspeaker.com/

Dealers-re klikkelve megkapod a magyarországi kapcsolatot.

Egy ideig szemeztem egyik kétutas multimédia szettjükkel.

Pénz? Ajjaj... Swans-ból kiindulva egy jobb bicikli árát simán bele lehet verni (~200.000 HUF).

Ja, a Focal-t is agyondícsérik mindenfele, ez még drágább.

Minden attól függ, hogy milyen hangzást szeretsz.

Ebből kiindulva bármit megvehetsz amit a tárcád elbír, de vásárlás előtt mindenképp hallgasd meg a saját CD-n vitt zenéddel.

A "szépen szól" az mindig szubjektív élmény, hiába vársz másoktól kritikát, az néha nagyon félre vezethet.

Pl. ismerek olyan embert aki egy 500Ft-os ic-t meghallgatva is tetszetősnek találta a hangját (max. 2x3 watt-os volt), pedig a lakásában egy egyedileg épített csöves erősítőt hallgat Focal hangdobozokkal. :) Míg vannak akik alapból húznak egy határt, hogy 50e alatt nem vesz semmi ilyesmit, mert annak nem lehet jó hangja.

Tudom, hogy a "szépen szól" szubjektív...

Olyasmire gondoltam, amin "jól átjön" mondjuk mikor egy Karajan kalimpál. :)

Jól átjön: A "mélyebb hangszerek" nem nyomják el a "magasabb hagszerek"-et, és fordítva. Viszont bármelyiket "meg lehet különböztetni" egymástól.

Nincs "dobozhang", viszont - ha nem piszkálom az equalizert - valahogy mégis "elég mély", "elég magas" stb.

Meghallgatás az lesz, az indító kérdés olyan paraméterekről akart kérdezni, amik nem szubjektívak hanem mérhetőek, benne vannak a specifikációban, stb.

Na ezekhez a paraméterekhez nem (sem) értek. :)

Nem biztos, hogy ez a legjobb irány (a paraméterek). A közép-felsőbb kategóriás cuccok paraméterei mind jól be vannak lőve.

Inkább válassz ki egy márkát, nézd meg, hogy abba a büzsébe amit nagyjából belőttél mi fér bele, olvass egy pár reviewt róla. Aztán a másik márkáról, és így tovább.

Ugyanannyi pénzből sokkal jobb sztereo erősítő + hanfalpár kijön, mint egy komplett igényes házimozirendszer. Gagyi hangszórókon meg nem lehet zenét hallgatni, ezt azért vedd figyelembe.

Hangfalak méretét/teljesítményét a szoba méreteihez szokás választani, erősítőt meg a hangfalakhoz. Hangfal típust/márkát meg a zenéhez, amit legjobban kedvelsz.

Ha józan árakban gondolkodsz, érdemes a hangfalakra költeni a több pénzt, jobban meglátszik a hangzáson. Pl ha nekem lenne 200k forintom, 50-70k menne az erősítőre, a többi a hangfalakra.

Ja és az (integrált) erősítő meg a hangszóró nem kopik el a normális használatban, szóval a használtpiacon is érdemes lehet keresgélni, persze itt különösen igaz, hogy mindenképp meg kell hallgatni a vétel előtt.

"Gagyi hangszórókon meg nem lehet zenét hallgatni, ezt azért vedd figyelembe."

Sok pulsz.

Emlékszem mikor általános iskolában megkaptam életem első forrasztópákáját, kíváncsisából rákötöttem a walkmanomra egy régi Tesla rádió+erősítő hangládáit, és nagyon jól szólt. (csak nem bírta elemmel.) :)

Aztán ugyanezt kipróbáltam egy műanyagdobozos "hifisterejó" piacon vett kazettás magnó hangfalaival, hát.... :D

Persze nem ilyen kategóriában gondolkozom, de a hangfal az tényleg számít.

Szokták azt magyarázni, hogy "ilyen-olyan membrán" meg neodimium mágnesek, stb. Itt mire kell figyelni?

"Hangfalak méretét/teljesítményét a szoba méreteihez szokás választani, erősítőt meg a hangfalakhoz."

Thx, ez egy jó tanácsnak hangzik.

A hifizes egyik rakfeneje, hogy lassan jon ra az ember arra, hogy mit akar. Nincs mas megoldas, mint eljarni a kulonbozo boltokba, es hallgatni. En mar kabe tiz eve nyomom ezt a dolgot, hidd el, tudnek mondani egy rakas tippet, de felesleges. Menj el, hallgatozz, aztan vegyel valamit, es aztan majd rajossz, hogy mi a hibaja (vagy nem, es akkor jo neked :) ).

Sajnos ebben a vilagban rengeteg a kokler, es meg tobb az olyan, aki nem az elethu hangzasra vagyik, hanem a 'kellemes' hangra. Emiatt van akkora piaca az olcsobb (egymillio HUF alatti) csoves erositoknek, peldaul. Ha pedig nem az elethu hangzasra torekszel, akkor onnantol kicsuszott a talaj a labad alol, azt adnak el neked, amit akarnak, es mindig lesz jobb/masabb.

Ha mondasz egy arkategoriat, akkor azert megprobalhatok tippeket adni, legalabb iranyvonalakban.

Ja, az aranyozott csatlakozo azert jo, mert nem lesz korrodalt a felulete, filleres dolog egyebkent.

----------------------
while (!sleep) sheep++;

az egy milla egy kicsit ilyesztően hangzik... :)

kb 300k HUF körül van a keret egyébként.

Nem tudom hogy ebből ki lehet-e hozni valamennyire élethű hangzást, remélem igen, és nem vagyok eltévedve :)

Valszeg szerencsés vagyok (mmint anyagi vonzatot nézve) mert nem hallom a csöves és a nem csöves erősítő között a különbséget - bár igazándiból nem mentem még rá erre a kérdéskörre.

Mivel én is inkább az élethű hangzást szeretem (és nem akarok csöveket cserélni), ezért akkor a kérdés inkább az, hogy van-e olyan integrált erősítő, ami megközelíti az élethű hangzást.

Persze az is kérdés, hogy mi az élethű hangzás, ha van egy felvételem, amit nem hallottam élőben. :D

Lehet ezt valahogy mérni?

Ebbol szerintem teljesen jol el lehet indulni, sot. Nem tudom, hogy honnan fog jonni a jel, a szamitogep lehet nagyon jo is (az en regi rendszeremnek egy Digigram hangkartya volt az eleje, es egyebkent elegge elfogult hifibuzik szerint is nehezen verheto hangot adott). Hangkartyaban az E-MU-kat neznem meg, bar Linux alatt nem nagyon mukodnek.

A hangfal+erosito kivalasztasat nagyban befolyasolja, hogy mit lehet kapni a piacon. Hasznaltan nagyon jo dolgokat is ki lehet fogni, de ha nem annyira kened a temat, akkor 1) mellenyulhatsz 2) lehuzhatnak. Szoval ennyi penzbol es kvazi kezdokent vegyel szerintem ujat. Nem otthon elek, szoval nem ismerem az uj boltokat, de a Netdepo most van pl. Harman Kardon HK980 erosito 90e forintert, az ennyiert nagyon jo vetel, tenyleg. Hangfalbol meg ugyanott nyalogasd meg a JBL ES80-at, ami jol megy a HK-val, es megvagy 200-bol. Ha a JBL+HK paros esetleg tul agresszivnak tunik (szerintem nem az), akkor nezd meg a KEF IQ sorozatu hangfalakbol azt, ami kijon a penzedbol (joval simabb, de meg nem tulzottan sokat csalo hang). Tannoyokra meg a tobbire ne pazarold az idod.

Ja, es kabelre szanj penzt. Nem hiszek a nagyon elszallt, magikus kabelmesekben, de az egyik rendszeremet egy kabelcsere tette hallgathatova, azota figyelek erre.

Hasznaltban csak konkret kerdesekre tudnek valaszolni. Most van egy 300e koruli rendszerem idekint, az JMLab Cobalt 816 + Parasound paros, de sajnos valojaban eleg fajdalmas azok utan, amiket alig tobb penzbol osszevadasztam magamnak egyetem utan. Minel tobb idot szansz ra, annal jobb lesz a vege, de sok szopas es utanajaras.

En a helyedben HK 980 + valamelyik JBL hangfal mellett maradnek, azzal nem nagyon nyulhatsz melle.

----------------------
while (!sleep) sheep++;

nem vagyok nagy pro a témában, mindenesetre az m-audio cuccait tudom ajánlani. értelmes áron meg lehet őket kapni és nagyon szépen szólnak.

Élethű hangzás...gondoljatok bele, h érvényesen ilyesmiről csak az beszélhet aki zenél akusztikus hangszeren, v ha nem zenél, akkor hetente járkál komolyzenei, ének, templomi koncertekre, v. valami unplug dologra, stb. Egyszerűen ha nem hallgattok élő zenét akkor zéró jelentése van ennek a szintagmának. következésképp rock, pop, techno, egyéb kutyafüle zenék esetén szintén értelmezhetetlen a fogalom.
Én, mint társasházban élő, irigylem azokat, akik családi házban laknak, több ok között azért is, mert ott talán tényleg van létjogosultsága egy komolyabb hifi cuccnak. De egy társasházba, minek? Én maradok a fejhallgatónál, és jóban a szomszédokkal. Amúgy azzal a hangreprodukcióval amit egy 30-100.000 Ft közti fejhallgató képes hozni, azzal csak a sok százeres/millós hifi berendezések tudnak versenyezni.

Egyébként van egy JVC discman-em kb 20 éve vettem, mp3-t pl nem is ismeri (hol volt az még akkor), azon még a gyengébbik SONY fejhallgatommal is (MDR-XD300) úgy szól, olyan réletgazdagon , olyan dinamikával pl Dvorzak Tempo di valse -ja, h leesik az ember álla. Jó, kell hozzá a jó minőségű CD felvétel, de hát ez alap, az mindenképp kell. Szóval ennél szerintem nem kell jobb. A CD lejátszó ára kb 5.000 Ft lehet ma, a fejhallgató kb 15.000 Ft, és az érzés, h nem váltál konzumidiótává mindennél többet ér :-}!

Ja, a hifiben vannak szuper vetelek, pont azert, mert annyi a korites es a maszatolas, hogy az emberek jo reszet beviszik az erdobe, ezert a legtobb draga cucc egy rakas f*s.

Mas kerdes, hogy a legeslegjobb cuccok tenyleg iszonyatosan dragak, de eleg kozel lehet jutni hozzajuk olcsobban is.

----------------------
while (!sleep) sheep++;

Elegge egyetertek.

1) A hifiben a legfontosabb befektetes a csaladi haz.
2) Rockzenen azert lehet ertelme a dolognak: olyan legyen a rendszer, ami kepes megkozeliteni egy koncert/studiocucc dinamikajat. Ilyet ossze lehet rakni otthon, de sajna panelban nincs sok ertelme, mert ha linearis a rendszer atvitele, akkor elohangeronel halkabb zene nem fog osszeallni. (Ebbol kovetkezik, hogy az a rendszer, ami halkan ugy szol, mint az eredeti, az valojaban el van hangolva, hiszen a ful atviteli gorbeje hangeroszintenkent valtozik.)
3) A fejhallgato reszben stimmel: sajnos 50 Hz alatt elkezdesz a testeddel is erzekelni, azt meg nem adja vissza fejhallgato.
4) Jarjatok elozenes koncertekre, igen, ez fontos.

----------------------
while (!sleep) sheep++;

Ja, egyetértünk :-). A 3.) igen, sajons ez a legfájobb dolog a fejhallgatónál. Nem csak a fülünkkel hallunk. Pl az über-fasza digitális zongoráknál már olyan extrát is kitaláltak, hogy az egyébként a billentyűkön a zongorista ujjbegyén keresztül érzékelt rezgést (amit az akusztikus zongorán a húr, a digitálisnál gondolom a hangszóró ill. kevésbé a hang, mint a levegő rezgése hoz létre a billentyűn - ilyen formán része a zenész érzékelésének a játékával kapcsolatban) akkor is imitálják, ha a zongorista fejhallgatóval gyakorol - de ez már egy kicsit off.

Tegyük hozzá, hogy a zenészek jó része rettenet botfülű (a hifisták szerint). És van is benne valami, hiszen a színpadon egész mást hall mint a nézőtéren. Hacsak nem unplugged szólót játszik, és persze nem orgonán. De akkor is, egész más a hangkép. Az már valami, ha az ember koncertekre jár, de a legtöbb esetben otthon jóval közelebb lehet menni az ideális körülményekhez mint a hangversenyteremben, ahol a páholytól kezdve bárhol lehet ülni. A megoldás: kamarazenét kell hallgatni :D

Rock, pop esetén se a zenészeken múlik, hanem a hangmérnökökön. Nem ismerem az újabb kiadásokat, de anno az egyik tesztcd a Roger Waters Amused to Death-je volt, az ember háta mögött(? ahány rendszer volt, annyi helyen ugatott az a korcs :D) ugató kutyával és a bal hátul csepegő vízzel.

Elvileg ez lenne az, de itt elég gyengén szól:

http://www.youtube.com/watch?v=6VQq0wC_72Y&t=1m30s

Ez a felvétel még a jutubon átszűrve is szól valahogy:

http://www.youtube.com/watch?v=oURi3kIA6Y4

Köszönhetően Gert Palmcrantznak :D Pedig 76-ban reszelte össze a derék ember :D

Sokat teszteltek (tesztelnek?) ezzel a számmal is rendszereket:

http://www.youtube.com/watch?v=jfBUEFJl1MY

Persze aligha jutubról :D

Huuuu hát a harmadik link nagyon jól szól! A vibrafon haláli! A Roger Watersesben én nem hallok vízcsepegést. Most Creative Labs SB Live! EMU10k1 hangkártyával + JVC multimedia kategóriás erősítővel + Sennheiser R170 -nel hallgatom. Meghallgattam analóg és digitális kimeneten is.
A youtube-on a medictv nek vannak nagyon jó minőségű felvételei. Én nem tom h ez hány kbps, de Thomas Quasthoff elképesztően tisztán szól, és igencsak 'beénekli' a mélyeket.

"otthon jóval közelebb lehet menni az ideális körülményekhez mint a hangversenyteremben, ahol a páholytól kezdve bárhol lehet ülni"

Vagy lehet venni jegyet középre :D. Csak akkor nem látni a zongorista kezét :(

A hifit nem nézni kell, hanem hallgatni :D

Viccen kívül, ez tényleg hallgatós műfaj.

Alap kérdések:

- milyen zenéket hallgatsz
- mekkora szobában
- milyen céllal (relax, melóhoz, háttérnek)?
- cd, mp3, bakelit?

Ha ezeket tudod, akkor érdemes elkocogni egy szaküzletbe, Pl. hifibarlang, és beszélgetni egy sort az eladókkal. Fognak mondani jópár dolgot, neked ami érdekes az az, hogy hallgass meg egy szerintük jó rendszert, hogy legyen képed arról, hogy mit vársz.

Utána katt ide: http://hifipiac.hu/aprohirdetesek

Az eladót is lehet kérdezni, de én két féle hifistával találkoztam. Az egyik rettenetesen korrekt, meg tudod nála hallgatni nyolcféle kábellel, két állvánnyal, hétféle alátéttel és a környéken fellelhető összes interkonnekttel az egészet, bármit is (nem)veszel tőle. A másik szerint meg amit eladásra ajánl az ajándék, az új ára hétcsillió forint volt, és most csak a töredékéért a tiéd lehet, nehogymá' ne tetsszen. Nyilván érdemes az elsővel üzletelni, mert lelkiismeretes, és ha nem is tőle vásárolsz, ellát tanácsokkal. Amik vagy jók valamire, vagy nem, de tuti többet hallott mint te :)

Például ezzel a hangfallal nagyot nem tévedhetsz:

http://hifipiac.hu/aprohirdetesek?page=show_ad&adid=17548&catid=24

Emlékeim szerint eléggé nyugodt hangja van, nem színez, de a kérdés, hogy mit akarsz hallgatni rajta.

Ha kicsi a szoba, akkor egy ilyen jószág csodákra képes:

http://hifipiac.hu/aprohirdetesek?page=show_ad&adid=23298&catid=24

Ha nagy, akkor vannak ám vadállatok is:

http://hifipiac.hu/aprohirdetesek?page=show_ad&adid=23343&catid=24

Ezt sose láttam/hallottam még, de szemre van benne erő :D

Ezeket szerintem pont nem szabad megvenni :)
- az a konkret Epicure kb. 10 eve koroz a magyar hifivilagban, allandoan elado, es ezer sebbol verzik a hangja sajnos.
- a B&W eleg alap hangfal, 25e-t megerne, de 50-et biztos nem.
- az Infinity tenyleg nagyon messze van az altalam fentebb ajanlott KEF iQ / JBL sorozatoktol

----------------------
while (!sleep) sheep++;

Szerintem két dolog van:

1. legyen fából
2. legyen a méretéhez képest nagy súlya - nagy súly úgy értve, hogy lepődj meg, mikor megemeled a hangládát... :) ez nem vicc!

Ha így van, akkor baj nem lehet, jól fog szólni.

szerk:
eszmbe jutott egy harmadik:

3. ha a gyártójáról nem hallottál még, és nem egyértelműen "gagyi" a márkanév hangzása akkor sem jársz rossz úton.

Ha számítógépről megy a zene, azaz közel ülsz hozzá, és úgy szoktál zenét hallhatni, akkor lehet érdemes monitor hangfalat is nézni. Nem megszokott dolog, mivel ezek a cuccok inkább közelről szólnak jól, és a hibák is jobban átjöhetnek, de ettől lehet, hogy ez az, amit keresel :) Pl van aktív Alesis, asszem MK2, M-audio BX5, vagy az EMU is gyártott régebben egészen jó aktív szettet, de itt is a pénztárcád szab határt (lásd pl Dynaudio).

En mar regebben nezegettem ilyeneket, de nagyjabol azota is ugyan azokat a markakat erdemes venni... Annak idejen elsosorban hazimozira kerestem cuccot amit azert zenehallgatasra is lehet hasznalni, igy erositobol szerintem Yamaha, Onkyo a nyero, 100 korul mar kapsz jot. A maradek penzbol elkezdheted a hangfal gyujtest, elso korben mindenkeppen egy elso stereo par ami kell majd ugyis, abbol Quadral, B&W, Wharfedale, ilyesmik.
Nem tudom hol laksz, de keress egy hifi boltot ahol meg tudod hallgatni oket. Nekem a Hifi Barlangal van jo tapasztalatom.

Úúú ha nem nyitod meg ezt a topicot, akkor valószínűleg pár héttel később én tettem volna meg... :)

Az én helyzetem a következő:

1, Imádok zenét hallgatni. Munka után, munkába menet, szabadidős tevékenységként, ha rossz kedvem van, ha jó kedvem van.
2, Most fogok nagyobb lakásba költözni(társasház) (remélem nekem adják ki). Nagyobbon értsd: ~52 nm. Lesz egy szoba ami kb olyan 23-24(6x4)nm. Illetve lesz egy hálószoba ami valamivel kisebb. A hálóaszóbába szeretnék majd valami házimozi rendszert, de legalább valami pluszt, hogy azért a hang ne a TV-ről szóljon. Lehet, hogy ekkora szobába felesleges a komoly cucc, mindegy ez majd egy másik projekt lesz.
3, Na most a nappaliban lesz a gépem, illetve valami jó kis ülőgarnitúra. Úgy képzelem el a dolgot, hogy szépen lehuppanok az ülőgarnitúrára és akkor gépről nyomatom az mp3-at valami "jobb" erősírőre valami "jobbfajta" hangfallal. Gondolom úgy, hogy én leszek a háromszög egyik csúcs, mert hogy így kell elrendezni [FIXME].
4, Sajnos nincs abszolút hallásom és nem játszok hangszeren, kicsit botfülű is vagyok, viszont élek halok a zenéért. Nem tudom, hogy érdemes-e egyáltalán komolyabb cuccot venni, a gépen lévő mp3-ak miatt.
5, 200k-nál többet nem akarok kiadni erre a dologra. Illetve majd karácsony környékére tervbe van véve új PC vétele is, akkor lehet a hangkártyát ehhez kéne igazítani.
6, A zenei stílus amit szeretek nehezen behatárolható.
Az általam kedvelt stílusok: downtempo, trip-hop, jazz, jazz vegyítve hip-hop, electronic/a, alternatív, néha pop és rock is, dnb.

A kedvenceim közül pár: Bonobo, Coldplay, Nujabes, Zagar, The Cinematic Orchestra.

A 3-as pontban azért írtam idézőjelben a jobbat és a jobbfajtát. Mert például, van olyan ismerős akinek hifi boltja van és otthon a pincében épített egy zene szobát... Maradjunk annyiban, hogy nem a pár milliós kategória. :) Aztán ott van például apukám aki szintén zenész :) (nem zenész csak szeret ő is zenét hallgatni). Neki például ~1 millió körüli berendezése van. Szóval a skála hatalmas. Én például most HDMI kábellel tolom ki a hangot laptopról TV-re és így hallgatok zenét... :)

Lehet ilyen kis szobába nem is érdemes 200k körüli cuccot venni (mármint a 24nm-esbe), valamit viszont mindenképpen szeretnék. Kérlek segítsetek nekem, akár konkrét ajánlattal is. Nem Magyarországon vagyok, ezt csak azért írom, mert nagyjából minden márkát és modellt írhattok valószínűleg be tudom szerezni.

Ebből is hitvita szokott lenni :) Menj el boltba, és hallgasd meg a cuccokat. A gépről mp3-at én elfelejteném (illetve én elfelejtettem :)) nálam egy dedikált mp3 lejátszó szól.

Mindig lesz valaki, akinek jobb és drágább cucca van mint a tiéd, kérdés, hogy neked megéri-e az az élmény azt a plusz költséget :)

De azt, hogy felejtsem el a gépről mp3-at ugye nem arra érted, hogy mp3-ak hallgatásához felesleges az erősítő hangfal, mert úgy se lehet belőle minőséget kihozni? Mármint te is mp3-at hallgatsz csak lejátszóról igaz? Mi a különbség? Arra értetted, hogy kényelmesebb, mert nem kell mindig gépet bekapcsolni, vagy van minőségbeli különbség is?
Mivel nekem a zenéim nagy része mp3-ban van ezért mindenképpen mp3 fogok hallgatni. :)
Illetve néhány zene ugye elérhető FLAC formátumban is, az sokat számít ha ilyenben hallgatom az mp3-hoz képest?

Mutatsz valami linket az mp3 lejátszódról, illetve az egész berendezésedről. Meg valami vélemény is jöhet, illetve árak is, ha nem kérek túl sokat... :)

Előre is kösz.

Anno az volt a szempont, hogy a nappaliban, ahol a zenét hallgattam, ne zúgjon számítógép. Egyáltalán. Ezért vettem egy squeezebox duo-t, amit - ha jól látom a Logi oldalát - a squeezebox touch váltott le.

Az mp3 - (sa)cd - bakelit különbsége mindig is meg fog maradni, a technológiából adódik. "Szerencsére" kevesek hallanak érdemi különbséget közöttük, illetve nem mindig a technológia limitál (lásd a korábban általam linkelt youtube filmecskéket).

A gépek hangkártyáitól mindig is idegbajt kaptam, egész addig, amíg el nem kezdtem használni egy USB-set, de számítógépen csak játszom :)

A lejátszóból digitális interkonnekt megy az erősítőbe (HK AVR 132). Anno még próbálgattam az analóg/digitális kimenetet, egyformának tűnt, így maradt a digitális: kevesebb kábel kell.

2db Gale 4i hangfalam van, valami noname, olcsó kábellel van az erősítőre. Régebben szintén Gale tömör kábelt használtam bi-wire-ben, akkor jobb volt a tere is, viszont az egy másik lakás, másik szobájában volt.

Röviden sok év tapasztalata alapján a szubjektív véleményem, hogy egy nem túl száraz hangú stúdiómonitor a legjobb választás, ha nincs nagyon sok pénzed, rengeteg helyed, zavar az 1000 kábel, kütyü, nem kell 2x300W teljesítmény.
Ha marad még pénz, akkor venni kell még egy normálisabb hangkártyát ~40-50eFt-ért, hiszen jelforrás nélkül mit ér az erősítő-hangfal? (nekem pl. bejött a Focusrite Sapphire USB)

Pl: egy Mackie MR5 ~100eFt, aminek szerintem meglepően jó hangja van. De hifizésre meg lehet pl. Adam-ot, Behringert stb. is hallgatni hasonló árfekvésben.
Ebből a pénzből nem lehet egy pár normális passzív hangfalat venni, de még erősítőt sem biztos. Ráadásul ezek aktív dobozok! Röviden "jobb" (kevesebb fázishiba, meredekebb vágás) hang, kevesebb kábel.
Mivel ezeknél a cél a pontos hangvisszaadás, kicsit száraz lehet a hangja, de ezt pl. winamp eq-val el lehet rontani, mint pl. egy gyári B&W doboz teszi :)

Ha még egyszer tehetném, nem erősítőre anyagra költenék 100eFt-ot, meg hangfalra 200eFt-ot, hanem egy normális aktív, közeltéri monitor dobozra.

amikor en anno ilyet akartam, akkor ket hetes nezelodes es ket markabolt atvizslatasa utan egy tippnel fogva bementem ebbe a hifibarlangnak nevezett helyre, hogy nezzek denon erolkodot (AVR-1311 lett a vege). ezzel remekul jartam. ott adtak nekem normalis hangfalakat, miutan elregeltem a celjaimat, es azokkal is kellemesen jartam.

nalam otthon geprol szol a zene, es rajottem, hogy az alaplapi optikai kimenet tokeletes, vagy akar a videokartyanak a DVI-a/HDMI-je is. ez megy bele az erolkodobe, onnan 5 hangfalat meghajt (melyladara nincs helyem otthon jelenleg), es meg a TV-t is ra tudtam kotni, tehat ezzel nyertem egy bazinagy fullHD monitort is, detto a szamitogepen. baromi kenyelmes :)

szerintem valami hasonlo boltba, mint a fent emlitett, te is menjel be, mondjad el a bajaidat es hagyjad, hogy korbemutassanak, segitsenek. megmutogatja mi-milyen, hogy szol, mit kell tudni, aztan papir-ceruza modszerrel kihoznak a koltsegvetesedbol.

Ami nekem bejött, az a házimozi erősítő. Alaplapi hangkártyát 96 kHz-re digital out-ra állítva a házimozi majd elvégzi a D/A-t és azt normális hangfalakra kivezetve szép hang fog szólni.
Ezenfelül a mai házimozi erősítők tudnak olyat hogy egy pár hangfalat még külön rá lehet kötni a gép mellé a többit pedig "nappali" üzemmódra.
Persze egy normális hangkártya még így is sokat javít a dolgon, és persze minél nagyobb/nehezebb fadobozos hangfal.