( ropi | 2009. 05. 13., sze – 20:34 )

a topicnyito ket reszes sikersztori inverzet is pontosan ilyen jol meg lehet irni. linugzzal, hp-val, sot a niagara-gepek meg a m szeria miatt meg latvanyosabban a sunnal is. semmifele igazi konkretum, meres stb. nem volt benne egy darab se, csak ilyen ex has dolgok, hogy hatpersze, kisebb energy footprint, greater thruput. japersze, el kell adni, rosszat nem mondhatnak :)

normalis infranal emberenkent 20-30 egyforma jellegu/feladatu gep nem szokott tul sok problemat okozni, az a szoftver, amit mi mainframe-rol portolunk x86-ra, lazanfaszan mukodik egy ~10 gepes x86-os clusteren, szorozd meg harommal (foldreszek es idozonak miatt), joval olcsobb, mint a mainframe-t fenntartani vagy ujat vasarolni supporttal. (ezek nem z10-es gepek, hanem tenyleg 15-20 eves masinak hasonlo jellegu szoftverrel.) tipikusan a reptereken nagysagrendekkel kevesebb problema van abbol, ha beszarik a rendszer (ui. mindig van regi hardveres meg papiros-ceruzas-jelzolampas backup), mintha hibas adatokat produkalna, amikor megy, azt meg ugyanugy tudja mainframe-en is, x86-clusteren is.

ftr erdekes cikk: http://blogs.zdnet.com/Murphy/?p=1282

nem az akarom mondani, mint bra, hogy a szemettelepre a mainframe-ekkel, dehogy, csak fejlesztes es uzemeltetes szempontjabol egyre valosabb ellenfel egy akarmilyen jol osszerakott olcso cluster :)