Gondolok olyanra, hogy:
Red Hat: nagyvállalati rendszerekbe ásta be magát, nem az otthoni célokra otthoni felhasználóknak.
UHU: kifejezetten a kezdő magyar felhasználókra és irodai célokra hegyezgették. A multimédia része még erősen csiszolandó...
Debian: Bárki bármit is mond, a stabil kiváló szervernek és irodai desktopnak, de olyan nagy mértékben elavul mire kijön, hogy sok program már nem tekinthető teljesértékűnek. Például grafikai programok: Inkscape, GIMP. Újat fordítani hozzá a GTK verziója miatt nagyon nehéz. A multimédia része se igen jó. Sokat kell görcsölni, hogy eredményt érjen el az ember.
Gentoo: A profiknak szánt, agyba-főbe állítható szabható rendszer. De mint már említettem, szűk körnek alkalmas.
SuSE: Megpróbálja a csodát, de a rendszerkövetelményével személyes tapasztalataim is vannak... A kodek része itt is gázos, mert én biztos nem fogok fizetni egyért se! Repókról még lehet piszkálgatni, de az átlag usernek ez már sok.
Fedora: Általános célú próbál lenni, de igazán irodai feladatkörre a legalkalmasabb. A kodekekkel szerzet tapasztalataim meggyeznek a SuSE esetével.
És akkor ott van az a sok nemzetközi disztró is! Mind más célközönségnek. Azok se tökéletesek, mert egy magyar felhasználó a kínai felülettel nem sokat ér.
Ha azt nézzük, hogy az átlag user nem boldogul egyből egy rendszerrel, vagy valamelyik része kihívás elé állítja, akkor nem beszélhetünk univerzális és tökéletes Linuxról. Akkor a BSD még szóba se került. Abból is van sok, mert mind szakosodott.
Az OsX és a Windows se tökéletes, mert ugyan felhasználóbarát, de a mélyebb szintű belepiszkálás és a szabadság már nem adatik meg. Más se, de arra ne térjünk most ki...
------------------------------------
Si vis pacem, para bellum!
Ha békét akarsz, készülj a háborúra!