( PDA_FAN | 2007. 07. 27., p – 20:23 )

Ugyanazon a gépen használok Xp-t, és Linuxot (RAM=2GB.) Amikor Xp-vel egész nap dolgozok, szöveget szerkesztek, képeket vagdosok bele, akkor 4-5 óra múlva a Win annyira lelassul, hogy egy reboot-ot muszáj nyomni.

Linux alatt ennek nyomát sem tapasztalom, ráadásul a KDE a kedvencem, ami pedig szép kövér egy cucc. Pedig nagy bátran még xmms, skype, gaim is fut a háttérben. A felhasználói élmény fokozása végett, ugye :)

Tehát a Linux nem tart felesleges biteket a memóriában, és nem töredezik olyan tragikus mértékben a memória még extrém mennyiségű vágólap művelet esetén sem. A Win esetében hiába lősz le egy programot, a program által használt rendszerkomponensek, dll-ek jórésze sokáig a memóriában marad, sőt még egy jó ideig maga a program is. Javaslom, próbáljátok ki, hogy a Word vagy az Excel a bezárás után fél perccel újra elindítva milyen sebességgel töltődik be. Majdnem mintha csak Alt-Tab-bal átváltottál volna...

A 2 gigás file texteditorral megnyitása kapcsán: Win alá én pl. az Ultra Editort használom, ami akármilyen gyenge gépen akármekkora fájlt megnyit. Ez természetesen nem az op.rendszer, hanem maga a texteditor program intelligens memóriakezelése miatt van így (nem akarja egyben beolvasni a teljes fájlt, hanem csak a rendelkezésre álló memória erejéig).