Tölgyessy Péter: A Fidesz lefelé menő ágban van, és nincs visszaút
Többek között a következő kijelentéseket teszi Tölgyessy Péter:
- A Fidesz lefele tartó pályán van, és innen nincs visszaút, sőt gyorsuló ütemben fog lefelé menni. A tetőponton már túl van a rendszer, minden mutató erre utal.
- Szerinte elképzelhető az is, hogy a Tisza az összes egyéni kerületet megnyeri a választásokon. Hihetetlen változások lesznek lehetségesek az országban, nagyobb változás előtt állunk, mint ami 1989-ben volt, és a politikában nagyobb felfordulás lesz, mint amit 1956 óta bárki tapasztalt.
- A legnagyobb probléma, ami aláássa a rendszert, a gazdasági növekedés hiánya, mivel az elmúlt években a kormány semmilyen eszközzel nem tudott növekedést előidézni.
- A politika olyan, mint a vasút: valamikor sokáig száguld a vonat, és nincs váltó. A Fidesz időszakában tíz évig ez volt a helyzet. Most viszont váltó közeleg, de ha most hibázunk, akkor sokára lesz megint ilyen lehetőség.
- Orbán Viktor nem tenné meg azt, amit Erdoğan tett Törökországban, hogy börtönbe záratja politikai ellenfeleit, vagy hogy elhalasztja a választásokat. Szerinte egy ilyen radikális antidemokratikus fordulattal saját magát is halálos párbajba sodorná, ezt lehetetlennek tartja.
- 1993-ban az SZDSZ-ben is attól féltek, hogy Antall Józsefék maradnak, és hogy államcsíny lesz vagy nem tartanak választásokat. Tölgyessy szerint ekkor még kevesen látták közeledni Horn Gyula többségét, amit ő már 93-ban előre látott.
https://telex.hu/belfold/2025/07/15/tolgyessy-peter-fidesz-kormany-tisz…