( ricsip | 2025. 06. 28., szo – 17:57 )

Abba a cukiságba nem is megyek bele, amikor a telepítők Fronius Primo GEN24-ként adják el a Fronius Primo GEN24 Lite-ot ami ugye nem nem tudja az izolációs módot)

Ebben mondjuk 50%-ban a fasz inverter-gyártó is bűnrészes, mikor a szarjait úgy nevezgeti el, h. villamosmérnöki + mérnökinformatikus MSC mellett még pár év napelemtelepítős + 10 év eon szakirányú munkaviszony a minimum, h. ki tudjad az ilyeneket szúrni.

A kivitelezőn meg nem tudod leverni, h. szart szállított neked, főleg ha már az árajánlatba sem létező modellkódot írt (csak valami hasonlót), product number-t, OPN kódot, revision számot meg serial number, motherboard number, firmware number szintig nem kellett vele leírattatnod mindent. Amit szerintem nemhogy Mo.-n, de a világon 1 napelem telepítéshez nem dokumentáltak le ilyen részleteiben egy árajánlatban.

Magyarul ezzel a trükkel itt a hup-on is 100 emberből 101-et simán meg lehet szopatni.

Pl az én Fronius Symo-m is Lite, de hogy ez PONTOSAN TÉTELESEN miben nyilvánul meg a nemLite-hoz képest, azt nem sikerült kinyomoznom. A webserver / Wifi pl. benne van, de ez lehet utólag beleszerelt modul (mert kikötés volt h. legyen benne wifi), ergo ettől el is múlt a Lite-ossága? Nem álltam neki utánanyomozni.

Érdemes napelemes rendszer vásárlása előtt nekiszaladni ennek a listának és értő szemmel olvasni

0-t ér ez a figyelmeztetés, ha az embernek FOGALMA sincs róla, hogyan vagy miként fogja a kivitelező átbaszni.

NYILVÁN az eon sem ad értelmező kéziszótárt ehhez a tucatnyi oldalas felsoroláshoz, mert hát nekik se dolguk a megrendelőiket megvédeni a tolvaj kivitelezőktől