Így van, ott a mágikus szó, mert az a korosztály vagy, aki megszokta. Azt nem értitek, hogy egy olyan korosztály számára viszont, aki nem szokta meg, azt nem tudjátok vele levenni a lábáról, meg nem fog vele egyetérteni.
Igen, egyébként ez az okostelefonoknál is így van, sokan csak azért vesznek ájfónt, meg flagship Samsungot, hogy lássa mindenki, hogy ők nem lúzerek, meg nem olcsó a telefonjuk. Közben meg adott esetben lehet hitelre, vagy szolgáltatói kedvezményre vették. Én nem vagiznék ilyennel. Pedig én még az a korosztály vagyok, akiknél ahogy írod is, még iskolában dívtak ezek, Casio óra, drága Casio/HP tudományos számológép, menedzserkalkulátor, gameboy/kvarcjátékok, BMX/Mountain bike, Michael Jordan Adidas/Reebok csuka, eredeti Sony walkman/diskman, gördeszka, hasonlók, ha volt ilyen holmid, királynak érezted magad, meg mindenki irigykedett. Nyilván akkor még mobil se volt, nem hogy okostelefon, meg handheld játékkonzol, azzal villogni nem lehetett, laptop még túl drága volt, így maradtak ezek, de aztán a legtöbben elengedték ezeket. Eleve az iskolába se engedték be mindegyiket, ha be is engedték, általában a tanár elvette arra a napra, hogy ne vonja el senkinek a figyelmét, szóval értelme nem sok volt egy 5 perces hírnéven kívül.
Mindez már rendszerváltozás után. Előtte meg az ellenkezője ment, erőszakos egyenlősítés, iskolaköpeny-kényszer, hogy ne legyen meghatározó, hogy kinek szebb a ruhája, meg mindenki ugyanazt az állami egyentízórait, szoci üzemi konyhás vagy konzervipari egyenebédet ette, meg nem volt senki eleresztve műszaki cikkekkel, amit be tudott volna hozni, amúgy is elkobozták ezeket. Nem csak a tanulók, hanem az intézmények is egyenlősítve voltak, tehát nem vagizhatott senki, hogy a randnótimennyivelszínvonalasabb, volt 1-4. számú óvoda, általános iskola, gimnázium, esetleg kerületi, aztán kifújt. Mindegyikben egyenlő tanterv, egyenlő feltételek, azonos állami támogatás, nem is tudta senki arra verni, hogy ő a Yale-re jár.