( renard | 2025. 01. 21., k – 18:35 )

Teljesen feleslegesen erőlködsz. Lemondani arról lehet, ami a tiéd, ami neked jár. A Szovjetunió területen lévő dolgok, javak (gyárak, üzletek, lakóépületek, atomerőművek, fegyverek, sportpályák, erdők, mezők, rétek, folyók, tavak, kis patakok és akármik) a Szovjetunió tulajdonában voltak. A Szovjetunió felbomlása után ezeket elosztották. Logikusan ezek a valamik annak az államnak a tulajdonába kerültek, amelyiknek a területén voltak. Ez igaz a gyárakra, a folyókra és az atomfegyverekre is.

 

UkrajnaFehéroroszország és Kazahsztán a Szovjetunió felbomlása után rendelkezett nukleáris fegyverrel, de visszaszolgáltatta őket Oroszországnak.

https://hu.wikipedia.org/wiki/Nukle%C3%A1ris_fegyver

 

Az említett országok mellett FehéroroszországKazahsztán és Ukrajna is hozzájutott nukleáris fegyverekhez a Szovjetunió 1991-es széthullását követően. Az akkor megalakult 14 új ország magáénak tekintette a saját területekre eső szovjet katonai létesítményeket a meglévő felszerelésekkel együtt. Oroszország azonban a nyugati nemzetek pénzügyi és diplomáciai segítségével megvásárolta a három ország nukleáris fegyvereit, melyeket aztán megsemmisített. 

https://hu.wikipedia.org/wiki/Atomhatalom

 

Az 1991-ben felbomló Szovjetunió volt tagállamaként Ukrajna megörökölte a valamikori nagyhatalom fegyverarzenáljának jelentős részét, beleértve több mint száz interkontinentális ballisztikus atomrakétát és több mint harminc, atombombákkal felszerelt nehézbombázót. Ukrajnának akkor körülbelül 1700 nukleáris robbanófeje volt, ami több, mint amennyit Nagy-Britannia, Kína és Franciaország együtt birtokolt. Egészen 1994-ig Ukrajnában volt a világ harmadik legnagyobb atomfegyver-készlete.

https://telex.hu/kulfold/2022/03/01/budapesti-memorandum