Értem én, hogy a robotok és az AI, mindenkinek elveszi a munkáját, de ha senkinek nem lesz pénze és munkája, akkor ki fogja megvenni a robotok és az AI által gyártott termékeket és szolgáltatásokat? Ha nem lesz aki kifizeti a szolgáltatásokat, miből lesz üzemeltetve a robot és az AI?
Az egész gazdaság azon alapszik, hogy igényeket (emberi igényeket) elégít ki megfelelő ellentételezésért. Viszont nem elég a kereslet, annak fizetőképesnek kell lennie. Már Henry Ford is felismerte, hogy csak úgy tud autót eladni, ha a melósok megengedhetik maguknak az autót.
Ha valakinek nincs állása, nincs bevétele, akkor nem mobiltelefonra, hentaira, szinkronos youtube csatornára és digitális contentre lesz igénye, hanem ennivalóra, ruhára, ivóvízre.