Csak a korrektség kedvéért a biosban beállítható jelszó a hdd-re (ATA security feature) !=titkosítás, az "csak" jelszó amit elkér a hozzáféréshez, magukat az adatokat nem titkosítja. Könnyen ellenőrizhető, pl. biosban a mester jelszóval, vagy ha az nincs akkor a jelszó birtokában simán ki is lehet kapcsolni, az adatok nem vesznek el, és nem tart a kikapcsolása még percekig sem egy több TB-os drivenál sem, szóval kizárt hogy on the flow decryptel... ( legalábbis a 15-20 éve is létező megoldás ez ).
Szerintem Hajbazer arra gondolt, hogy más gépbe áttéve nem működik a jelszó, sok bios gyártó trükközött ezzel annó, hogy nem azt a jelszót adta tovább a hdd-nek amit az ember beírt, hanem egy gyári titkos kulccsal sózta meg, vagy pl. bios serial numberrel, annó kellett már szórakoznom ilyennel, egy tönkrement lenovo laptop jelszavas hdd-jét kellett másik laptopban látni, de sikerült kiszámolni végül mi a valódi jelszó a hdd-n, úgy meg már a hdparm-mal is fel lehetett oldani.
Ami vicces, hogy a jelszó a hdd-hez való hozzáférést védi, nem konkrétan az adatokat, szóval pl. formázni se lehet ha nincs meg a jelszó akkor vagy küzdeni kell vele, vagy csak ajtókitámasztónak lesz jó.
De persze jobb mint a semmi.