Varga Judit sehol sem volt még amikor 2010-ben átvett csődtömeg részeként kezdeni kellett a tömeges bedőlés előtt álló devizahitelekkel valamit. A törvényt ami lehetővé tette a devizahiteleket szerintem is még az első, 1998 és 2002 közötti Fidesz-MDF-(Kisgazdák) kormány fogadta el. Viszont a lakosság tömeges devizahitelezése csak évekkel később kezdődött el 2004-től. Az első Fidesz kormány alatt ok sem volt devizahitel felvételére. Ugyanis volt kedvezőbb államilag támogatott, kedvezményes kamatozású forinthitelezés Magyarországon, amelyet az első Orbán-kormány vezetett be 2000-ben a lakásvásárlók és építkezők támogatására. Ennek a hitelkonstrukciónak a keretében az állam átvállalta a kamatköltségek egy részét, így a lakosság alacsonyabb törlesztőrészletekkel vásárolhatott ingatlant. Ez 2004 környékén szűnt meg.
Az állami kamattámogatás megszüntetése azonban jelentős drágulást hozott a forinthitelek piacán, így a lakásvásárlók és építkezők egyre inkább a devizahitelek felé fordultak. A devizahitelek (főleg a svájci frank alapúak) ekkoriban jóval alacsonyabb kamatokkal voltak elérhetők, mint a piaci forinthitelek, ami vonzó alternatívát jelentett sok család számára.
Ez a váltás azonban hosszú távon nagy kockázatokat hozott, mert a devizahitelek törlesztőrészletei árfolyam-ingadozások miatt jelentősen megnövekedhettek, ahogy az be is következett a 2008-as gazdasági válság után.
Így bár a törvényi lehetőséget valóban az első Fidesz-MDF-Kisgazda kormány teremtette meg, de a lakosság devizahitelbe hajszolása a későbbi MSZP-SZDSZ kormány bűne. Két évük lett volna rá, hogy megszüntessék vagy módosítsák a devizahitelezést lehetővé tevő szabályozást, ha már mindenképpen fel akarták számolni az állami kamattámogatást. Úgy évekig maradt volna mindenki abban a lakásban ahol éppen volt, de legalább nem vett volna fel nagy kockázatú devizahitelt.