"Meglepőt mondok, van mobilra például GeForce Now, sőt, e-book olvasóra is feltelepítettem már, ott is "fut" bármilyen PC-s játék"
Nem nem ott fut! Az Nvidia gamerserverén fut, nálad pedig egy arra kapcsolódó terminál van. A jó öreg X-Window terminál koncepció egyfajta késői spirituális utóda.
"de ettől még nem lesz mobilon futó a játék, hanem felhőben fut"
Ez igaz! Pont ezért teljesen felesleges volt a mondat első része. Teljesen irreleváns ennél a témánál a remote-play.
"aminek a képét lehet mobilon látni, de játszani kb. alkalmatlan, nem is használják."
Nem a falu végén, ide ilyen jutott internetszolgáltató hálózatán kellene kipróbálni, akkor működne! Geforce Now nem egy ma indult szolgáltatás és nem is az egyetlen. Ha dogmatikus kinyilatkoztatásodnak, miszerint "alkalmatlan" lenne bármilyen valóságalapja már régen felhagytak volna vele. Ehelyett van több tízmilliós aktív felhasználói bázisa a Geforce Nownak.
"A sok balfasz játékfejlesztő a játékiparban, lófaszhoz se ért, bezzeg jevgenyij a hupon megmondja a jövőt... :D"
Láthatóan anyanyelveden sem megy neked az értő olvasás. A Winlator mostanában jutott abba az állapotba, hogy az újabb játékok is működésre bírhatóak elfogadható fps mellett felső-kategóriás mobilokon, sőt már lassan közép-kategórián is. Továbbá a Play és AppStore restriktív, lehúzós szerződési feltételei is eltántorítottak sok fejlesztőt.
"Egyrészt nem csak ott, mindenhol, de ettől még a mobil és a konzol és a PC teljesen külön tábor, másrészt a 15-30% jutalék kiváltása nem lesz aranykor, eddig se ez volt az akadály, hanem az, hogy mobilon, konzolon és PC-n teljesen másképp és más játékokkal szoktak játszani akár ugyanazok az emberek és ez nem fog megváltozni.
Megértem, hogy zárt világodban számodra elképzelhetetlen, hogy másik ember fejével gondolkodj vagy csak kicsit is megértsd. Gamer világban is már 100 milliókban kell gondolkozni. Sok kultúra, sok regionális, helyi szokás, igény létezik.
Az Epic Games és a Google közötti vita az Epic által indított perhez vezetett, amelyben az Epic Games azt állította, hogy a Google tisztességtelen monopóliumot tart fenn az Android rendszerre szánt alkalmazásboltjával, a Google Play Store-ral. Az Epic 2020-ban saját fizetési rendszert vezetett be az Android verziójú Fortnite-ban, megkerülve a Google által megkövetelt tranzakciós díjakat. Ezért a Google eltávolította a Fortnite-ot az alkalmazásboltjából. Az Epic azzal érvelt, hogy a Google korlátozza a versenyt azáltal, hogy nem engedi meg a harmadik féltől származó app-store-okat, és hogy a fejlesztőknek irreálisan magas díjakat kell fizetniük.
Az 2024-es ítélet szerint a illegális monopólium a Google Play. Az Epic Games azzal érvelt, hogy a Google olyan exkluzív megállapodásokat kötött fejlesztőkkel, szolgáltatókkal és gyártókkal, amelyek megakadályozták a rivális alkalmazás-áruházak létrejöttét és növekedését. A bírósági döntés következtében a Google-t kötelezték arra, hogy 2025-től megnyissa a Play Store-t harmadik fél áruházai számára, és engedélyezze az alternatív fizetési lehetőségek használatát az alkalmazásokon belül. A Google fellebbezett a döntés ellen, de az előírásokat várhatóan be kell tartania az új eljárásig.
Ami az Applet illeti, nekik 2024-től lehetővé kell tenniük, hogy alternatív alkalmazás-áruházak is megjelenhessenek az iPhone készülékeken, valamint hogy a fejlesztők saját fizetési rendszereiket is használhassák az Apple fizetési rendszere helyett. Ezt az EU a verseny erősítésére és a monopol helyzetek megszüntetésére hozta meg, mivel az Apple jelenleg szigorúan korlátozza az alternatív áruházakat és fizetési lehetőségeket.