Értem, akkor ezek szerint nem az ötlet rossz, csak a megvalósítás. Ez egy valid érv.
Nem biztos, hogy maga az ötlet jó. A legtöbb panaszt azt hallom a Rust-al kapcsolatban, hogy a borrow checker mindig a lehető legrosszabkor kényszeríti a fejlesztőket a teljes refaktorra. Egy új prop bevezetése néha iszonyat mennyiségű munkát jelent, amitől meg a reviewerek mennek falnak. De ezt csak hallom, személyes tapasztalatom nincs.
Az személyes tapasztalat, hogy az agyonbonyolított nyelvtan (függvény a függvényben meg hasonlók), hogy mindig, minden libet újrafordít (a borrow checker miatt), no és az állandó kötelező ellenőrzések úgy általában rettenetesen belassítják a fordítást.
A Rust kód tényleg olvashatatlan (igaz nekem a C is).
Itt elsősorban arra gondolok, hogy tele van halmozott kacsacsőrrel meg észre kell vegyél egy ' aposztrófot, no meg a !? egyszer a szimbólum után, néha meg a paraméterlista után, vagy hogy az _ speciális jelentéssel bír, ilyenek. Nem szimpi na.
Ezzel szemben a C-ben van egy maréknyi kulcsszó (mind angol szó, csak latin ábécé, semmi szimbólummizéria) meg egy tucat operátor és csókolom, ennyi az egész. A komplett nyelvtana simán elfér egy A4-esen. Extrém esetben 500 sornyi kódból kihozható egy C fordító, ami képes lefordítani önmagát (igaz, ebből elég sokminden hiányzik, de akkor is, nem semmi).
Maga a C nyelv nagyon nagyon pofon egyszerű (libc és precompiler nélkül) és nagyon jól olvasható kis gyakorlás után. Nem véletlen, hogy a legtöbb modern nyelv ezt vette alapul (D, C++, Java, JavaScript, PHP, Go, stb. de még a Rust is a C szintakszisból indul ki).