( szipka | 2024. 09. 01., v – 13:20 )

En nem erzem helyben topogasnak. En ugy latom bizonyos feladatokra szituaciokra alakulnak ki nyelvek, amik vagy sikeresek lesznek mas teruleten is vagy nem.

- A hardware kozeli embedded, low resource kornyezetben van a C, assembly, mert nincs mas ami ugyanazt tudna, ehhez jon most a rust. Egyik sem egyszeru, nehez megtanulni, meg nehezebb profinak lenni benne. 

- Automatizalas, kissebb hobby projectek, startup cegek, ahol a gyors eredmeny a fontos ott a python verhetetlen. Konnyu megtanulni, konnyu benne gyors eredmenyt elerni, de szerintem igazan profinak lenni benne nagyon nehez. Es egy bizonyos meret felett nagyon nehezkes es sebesseg teren nem az optimalisabb.

- Univerzalis nyelvek, univerzalis feladatokra: Java, C++, C# ..... Nem konnyu megtanulni, de nagy projecteket lehet benne, hatekonyan fejleszteni.  

- Javascript: hat ez egy kakukktojas, reszteruletre lett kitalava de mar mindenre is hasznaljak. Azt hiszed konyu megtanulni, pedig nem, azt hiszed erted, pedig nem, egy eleten at lehet vele penzt keresni, de nem biztos hogy akarod is. 

Persze az osszefoglalas leegyszerusito es sok mindent nem taralmaz, de a lenyeg hogy az uj nyelvek azert szuletnek mert igeny van ra. Egy problemat pl security alacsony szinten akarnak megoldani igy szuletett a rust. Vagy egyszeru konkurrens programozas igy szuletett a GO.