Köszönöm a válaszokat!
Azért kérdeztem, mert meglepett, hogy megszűnt a MonoDevelop, és amikor rákerestem a miértre, ezt a cikket (is) kidobta a kereső, és elgondolkodtatott. Mivel pár éves, gondoltam mostanra már kiderült az aftermath.
Nem vagyok C#-s, de dehogy lehet bennük megbízni.
Jogos. Úgy kellett volna feltenni a kérdést, hogy mennyire próbálják még elgáncsolni az OSS alternatívákat. Ha nem is támogatják, de aktívan nem harcolnak ellene, az már szerintem előrelépés.
Egyáltalán, létezik OSS alternatíva, vagy csak az MS cucca van? (Itt vegyük külön a fejlesztő és futtatási környezetet, előbbiből ha jól értem nincs, utóbbit nem tudom.)
Ha lényegében csak az MS cucca használható a gyakorlatban, az mennyire OSS? Egyáltalán, letölthetem a forrását és lefordíthatom magamnak Linux alatt, majd forkolhatok belőle?
ugy tudom azota se sokat javult a helyzet. leginkabb egy parasztvakitas az egesz, hogy kibujhassanak a monopoliumvadak alol kb
Nekem is ez volt az érzésem. Ezért lennék kíváncsi olyanok véleményére, akiknek elsőkézből van tapasztaluk ezzel.
Linux szerverrol hosztoljuk a Windows es macOS gepeken fejlesztett .NET kodot.
Ezzel semmit nem mondtál. A Linux szerverek futtatják a .NET kódot, vagy a kliensek? Ha a szerver, akkor milyen OSS futtatási környezetek állnak rendelkezésre? Vagy csak van Linux port a zárt kódú MS cuccból?
Ha valami, akkor pont az ellenkezoje igaz ennek, mintha VS-rol terelnenek le mindenkit. Kisebb projektekre VS Code, VS for Mac cancelled, en is Ridert hasznalok VS helyett, stb.
Nem vagyok képben, pont emiatt kérdeztem. Mac ezek szerint kuka, Linux kuka (MonoDevelop megszűnt), na de mi a különbség a VS és VS Code között, nem fizetős MS termék mindkettő? Nemcsak látszat versenyről van szó, ahogy arpi_esp utalt rá? Összeírnád pár szóban, mi a különbség, ha megkérlek? Melyik zárt-nyílt, melyik IDE-fordítókörnyezet-futtatókörnyezet, stb. Nem kell hosszan kifejteni, csak pár pontban egy laikusnak, hogy mi a különbség a VS és VS Code között.
Nem tudom, nem is nagyon erdekel.
Nyilván, mivel esetedben a munkáltatód fizeti a licenszdíjakat és vásárolja a szükséges szoftvereket. De tegyük fel, hogy otthonra, saját zsebből, saját projektekre szeretnéd használni, akkor mi lenne a helyzet?