( buccaneers | 2024. 08. 03., szo – 13:24 )

csak nem akarod érteni - biztos korlátoz valami benne, de levezetem neked:

alap tézisek:

1.) akinek van XY kromoszómája az nem nő - mivel nem tud szülni - attól függetlenül, hogy női elsődleges nemi jelleggel rendelkezik -> anomália.

2.) nem minden nő tud szülni, betegség - rendellenes fejlődés okán - de mivel XX kromoszómája van és az elsődleges nemi jellege női, így megtarthatja a definíciót, hogy ő nő.

3.)  a köznapi életben kisebb a szerepe annak, hogy ki nő és ki férfi - itt az elsődleges nemi jelleget szokták figyelembe venni. Nem kell kromoszóma vizsgálat, hogy melyik WC-be mész be.

Egy lány kiskorút nem fog sokként érni, ha egy női elsődleges nemi szerver rendelkező fog bemenni a női WC-be pisilni. Egy férfi, akinek műtéti úton csináltak női nemi szervet, az kivétel - de itt nem is volt téma

nem átműtöttről volt szó - ez egy teljes más vitát eredményezne.

4.) nem minden férfi erős, attól még, hogy XY kromoszómája van nem lesz Mike Tyson. Sokat kell edzeni érte.

5.) Hormonális gyógyszerek hatására a defekt miatt (meglévő XY kromoszóma) - erős ösztrogén termelés érhető el, ami dopping vizsgálat esetén ráfogható a születési rendellenességre.

 

Probléma:

Jelen esetben - egy születési defekttel született köznapi életben nő (3) - de biológiailag nem nő (1) - akinek a defektje lehetőséget adott arra, hogy többlet (4) edzéssel és gyógyszeres rásegítéssel (5) - már férfi teljesítményre képes (másik kategória) együtt versenyezhet-e a standard nőkkel.

Sőt egyáltalán veresenyezhet-e erkölcsileg joga van-e kihasználni a születési defektjét ? És itt olyan küzdő sprortról beszélünk, ahol az ellenfélnek sérülést, fájdalmat okoznak - nem egy futó verseny.

Itt erkölcsi aggályok merülnek fel - amit szépen lesöpörtek és csak gender-wok szemüvegen keresztül látják a problémát. Ezért cinikus részedről az a mondat, hogy " emberek edzenek, akkor egyre erősebbek lesznek"

Nem lehet ezt a kérdést csak így leegyszerűsíteni.