( andrej_ | 2024. 07. 12., p – 14:16 )

Az "elavult tudás" ott jöhet elő, hogy adott programnyelven keresztül tanulsz meg valamit, de valójában nem a programnyelvet KELL megtanulnod magolva, hanem az egy eszköz, hogy akkor így megy a programozás, és azzal hogy oldod meg a feladatot. Nyilván programnyelve, pláne ha magasabb szintű, válogatja, hogy mit hogy mennyire, de irányba állít. Nem véletlenül volt divat leszólni bármit, mert esetleg az illető bebiflázta a könyvet, átment a vizsgán, és ennyi, utána meg kuka volt, mert használni már nem tudta valójában. Erre azt hitték, hogy a tudás elavult, de közben valódi tudás sosem volt, csak a hazai rendszer imádja a két lábon járó lexikonokat.

Az rdbms-ekre pont itt megy az állandó flame, hogy nemjó, nem webscale meg amúgy is, fú már kuka... :) Aztán meg nem kuka persze.

Az alapokat, mint pl. hálózatok, meg hw, meg mi történik, azt azért nem árt tudni, mert tetszőleges OS-en, és hibakereséskor, vagy jobb esetben tervezéskor mégiscsak ezek alapján gondolják át, az sem fog sosem elavulni. Azért itt a hupon nem egy topikban jönnek olyan kérdések, hogy látványosan nem tudja mi történik, és miért. Mindíg kapom a magyarázatot, hogy nincs idő, agilisen kell, meg haladni kell, nem lehet elveszi a részletekben. Csak nem a részletekben vesznek el, hanem elemi lépések maradnak ki, és kapjuk este 10-kor az SOS emaileket, hogy épp mi "nemmegy", és megy persze, csak mindenféle dolgokat "elfelejtettek".