Jajaj. A jogok!!!! Nos az a harci helyzet, hogy van ez a kötelezettség balansz téma. Netto jogok nagyon ritkán vannak, ahhoz mindíg társul kötelezettség, ami lehetővé tett ab ovo a jog egyáltalán meglétét. Na ezek a kötelezettségek például az objektív módon levezethető közérdek dolgok. Olyan apróságok, hogy pl. közérdek, hogy nem bárki vezethet autót, hanem vizsgához kötött, vagy ezért vannak tűzvédelmi előírások. Egy jellemzően öregedő társadalomnak igen erős érdeke, hiszen az adót befizetők száma csökken, a nyugdíjat igénylők száma nő, és exponenciálisan nő az egészségügyi kiadása. Innentől érdeke, hogy amennyire lehet az adofizetők túlélése működjön, és ne a 1-2 éves kórházi ápolásban végződjön 45+ évesen.
Az ok okozat keverési témák mindíg annyira aranyosak.
Szóval amíg ezekkel probléma van, addig a kellően erős széthúzás miatt csak lefelé fog haladni minden. Az megválasztott vezetők, és úgy általában mindenkit le fog húzni a "köz".
Konrad Lorenz nem filozófiából, hanem az etológia megalapításáért kapott Nobel díjat. A helyzet a filozófiával pedig az, hogy mindenképpen vitatható, lehetnek új helyzetek, új gondolatok. Szerencsére az idézete első részében pont azt írja le, hogy miért jó a tudomány, például az mRNS oltás (a technológia fejlődése,vegyi és orvostudomány - minden, ami arra irányul, hogy az életét jobbá, kényelmesebbé tegye), és utána a bezárkózás, nagyvárosi tömegesedés problémájáról szól. Ami, gondolom véletlenül, rímel arra, amit feszegetni próbálok, hiszen pont ennek a folyománya a hagyjanakbékénmindennel, minden csak erőszak ami fentről jön. Ha esetleg fentről véletlenül (lassan tényleg véletlen) valami értelmes dolog jön, akkor máris beindulnak a reflexek. Amikor meg nettó módon valódi problémás történetek vannak, akkor megy a csendben puffogás valahol, és hát ez ilyen.