Nem kell tizedesre, elég lesz egész számú százalékot írni (az informatikusok hány %-ának nem munkaidő alapú, hanem feladat alapú a munkaszerződése).
Áh, a csúsztatások nagymestere, olyat akarsz a számba adni, amit nem írtam le sehol... mindenkinek idő alapú a munkaszerződése, mert a munkaszerződés csak idő alapú lehet. A munka _jellege_ viszont feladat alapú, felteszem nálatok is feladatok vannak valamilyen ticketing rendszerben, amire van valami eredeti becslés, mert annak lennie kell a vezetők szerint, aztán az sose sikerül és semmi köze ahhoz, hogy a melós végül is mennyi időt töltött a feladattal és nincs visszamérve, illetve adott esetben statisztikai okokból utólag kerül becslés kitöltésre.
Egyáltalán mi számít feladaton eltöltött időnek? Ha másfél órás sztorizgatós kávézás közben jön meg az ötlet egy hetek óta álló feladat megoldására, akkor az a másfél óra munkával eltöltött idő? Ha pedig nem válik be az ötlet, akkor összeomlik a hullámfüggvény és visszamenőleg kávézássá válik az a másfél óra? Hogy kell ezeket elszámolni? Hogy kell számolni, ha Józsi szerint 20 óra, Béla szerint 160 óra a feladat? Mi van akkor, ha épp arra jár Géza és eszébe jut, hogy van rá library és 2 óra lesz végül?
A fehérgalléros munkakörökben már rég automatizálva lettek azok a munkafázisok, amelyek jól becsülhetőek, azok maradtak meg, amelyek nem becsülhetőek jól és ez csak felgyorsult az AI térnyerésével.
Ezek alapján az idő alapú elszámolás valóban létezik, csak te nem értesz vele egyet. A kettő között elég jelentős a különbség, remélem érzed.
Hogyne létezne, az egész téma arról szól, hogy idő alapú elszámolást erőltetnek olyan feladatokra, amelyeket nem lehet idő alapon elszámolni, de történelmi okokból idő alapon számolják el... a legtöbb agilis projekt azért bukik be, mert se a melósok, se a vezetőség nem tud átállni fejben arra, hogy nem időt becsülnek a feladatokra. Illetve munkajogi és céges gazdasági faszságok miatt rá kell könyvelni végül munkaórát, mert különben valamelyik hivatal megbassza a céget vagy a fejlesztések kapitalizációja nem lesz számolható és valamelyik gazdasági osztály fog pampogni.
Ezzel a dumával azt támasztod alá, hogy gőzöd sincs a témáról.
Be tudod osztani a melós idejét egy hónapra előre órára pontosan? Szerintem nem, sőt, egy napját se tudod igazából órára pontosan beosztani, egyszer próbáld meg.
Szóval ezzel a dumával azt támasztom alá, hogy a melósok nagyon nem egyformák, a feladatok nagyon nem egyformák és ráadásul ez függ attól, hogy éppen milyen az adott melós mentális állapota... ahol nem cementes zsákot kell jól begyakorolt mozdulatsorral az egyik helyről elvinni a másikra, ott teljesen érvényét veszti az órára kiszámolt teljesítmény. Kicsit sajnállak, mert vagy fehérgalléros "szalag" melletti melót csinálsz vagy olyan szintre emelkedtél, ahol alkalmatanná váltál a feladatodra és az idő alapú elszámolás remek kapaszkodó... de szerintem nem tudnál hónapokra előre egy órára pontos projekttervet letenni, mert azért pontosan tudod, hogy nem órára mennek a feladatok és nagyon durva eltérések vannak a becsléstől minden irányba. De mégis ragaszkodsz az idő alapú elszámoláshoz.
Igen, csak az a helyzet, hogy te legfeljebb működési forma szerint vagy vállalkozó.
Mondja ezt, aki alkalmazotti gondolkodásban főnök. Ajj, mennyi cégnél látok ilyen balfaszokat, akik úgy lettek vezetők, hogy világéletükben alkalmazottak voltak és képtelenek a cég szempontjából átgondolni a feladatukat. Ilyenkor jön az tipikusan, hogy nem vesznek meg egy szoftvert, mert a melós úgyis kap fizetést, csak plusz költség lenne. Költség-haszon elemzést soha nem végeznek a feladatokon, nagyon ritkán van olyan nagyon kirívó esetekben, hogy "ezt nem csináljuk, mert üzletileg nem éri meg".
Próbálj fejben átállni, amíg nem késő.