( hajbazer | 2024. 04. 25., cs – 23:04 )

Nem személyeskedés bammeg, direkt odaraktam...:  :-D

Bocsánat, lemaradt.

https://a.te.ervelesi.hibad.hu/szemelyeskedes :D

Mit kell a babzsákokon fejleszteni? Milyen anyagból készüljenek? Milyen technológiával varrják/töltsék/zárják? vagy a töltőanyagot? 

Ne játszd a hülyét!

https://www.urbandictionary.com/define.php?term=Soydev

ha valamit arányaiban kevesen használnak

Mint például a Windows XP-t 2014-ben, amit 25% (400 millió ember) arányaiban™ kevés™ ember használt, igaz?

pontosan látható, hogy melyik app verzió milyen környezetekben (os, api level) van telepítve, és ha adott régi os/api level kevésbé használt, akkor azt kivezetik

Én pedig ezzel nem vitatkozom, de azt állítom, hogy nem csak ez a szempont számít, hanem a fejlesztők kényelmeskedése is, ami miatt önkényesen kidobálnak olyan platformokat, amit nem lenne nagy extra erőforrás támogatni. Ahogy az sem mindegy, mit tekintünk arányaiban kevésnek. Én azt gondolom, hogy az számít arányaiban kevésnek, ami nem haladja meg az 1%-ot és az számít abszolút kevésnek, ami kevesebb, mint a fejlesztőcég alkalmazottainak száma.

mert a "másik végén" jön az újabb os illetve api szint is akár, és arra _is_ fel kell készíteni az alkalmazást.

Minden alkalmazást framework-ökben kényelmeskedve írnak, amik képesek elfedni ezt a különbséget. Nem mellesleg, előrefelé azért szokott lenni kompatíbilitás az egyes Android API verziók részéről. Tehát, lehet, hogy az Android 2-re írt alkalmazás egy Android 15-ön már nem igazán fog működgetni, de egy Android 8-ra írt még simán fog. Tehát, nem feltétlenül kell a legújabbat targetelni.