( bzt | 2023. 07. 19., sze – 16:32 )

> Ugyanis ahogy (asszem) locsemege is írta, erre a funkcióra azért lenne szükség, hogy amikor elkefélődik valami az aktuális kernel+modul párossal és abszolút bootolhatatlan rendszert állítunk elő, akkor ne kelljen lennie egy alternatív médiának, amire már rá lehet bootolni és kijavítani ezt.

Igen, ez megvan, és be is fogom rakni. Beláttam, hogy a backup kernel tényleg szükséges funkcó, ha esetleg gáz lenne az új kernellel, akkor bootolhatatlan maradna a gép.

> 5 sec-ben.

Á, azt nem, ennyit sosem fogok várni. Azon gondolkodom, hogy a kernelbetöltés közben ellenőrzöm, legfeljebb újrakezdem a betöltést előről. Aközben úgyis várni kell. 5 másodpercet veszíteni MINDEN induláskor nagyon sok.

> Amúgy jelzem, valamikor este olvastam, hogy gyorsítottál a BIOS betöltésen - akkor letöltöttem az éppen aktuális változatot, mindent újracsináltam, de ezen a memóriakiíráson kívül, meg hogy FreeBSD kernelnek és nem multiboot-nak hívja - más változást - sebességbelit se - tapasztaltam

Az akkor van, ha Master ATA-ról bootolsz PIO módban, ezt külön lekezeltem. Egyébként a BIOS verzió az a BIOS-t használja szektorolvasásra, ami rohadt lassú. Minden szektorbetöltésnél long módból át kell kapcsolni compat módba, leállítani a lapozást, onnan protected módba, majd onnan valós módba, meghívni a BIOS interruptot, majd vissza protected módba, ott visszakapcsolni a virtuális címteret, aztán onnan vissza long módba. Izzad a proci közben rendesen. Most úgy van, ha olyan beállításod van, amit minden VM (qemu, VB, VMWare, bochs stb.) alapból támogat, és a mai modern masinák 90%-a hardveresen emulál, akkor gyors. Ha bármi mást használsz, akkor marad a lassú, de maximálisan támogatott BIOS.