( hajbazer | 2023. 06. 04., v – 15:37 )

Szerkesztve: 2023. 06. 04., v – 15:53

Igen, ez az a szélsőségesen idealista Matthias Clasen, akit joggal nevezhettünk a Red Hat második Lenart Pötteringjének, az alapján, amit a desktop (GNOME3/GTK3) vonalon művelt eddig. Ő az elsőszámú ember ezen a világon, akinek a desktop Linux lebutítását, kiherélését és gyakorlati hanyatlását köszönhetjük. A File Chooser kiherélése, a GTK3 API folyamatos eltörögetése, a GNOME3 tapicskoló-tablet-idealista okostelefonbuzi lebutítgatása és a desktop Linux megannyi korporatokrata idealizmusokkal való megerőszakolása. 

focusing on gaps in Wayland, building out HDR support

Ami lyukakat 10 éve képtelenek befoltozni, pedig alig várják, hogy az X.Org ellehetetlenítése mellett lenyomják a torkokon az újrafeltalált kereküket. Szóval egy eleve koncepcionális trágyadomb további tákolgatására szánják inkább az erőforrást, amit majd nagyvállalati arroganciával és hatalmi visszaélésekkel szeretnének lenyomni a Linux-világ torkán. Nem inkább arra, hogy az egyetlen használható office suite megmaradjon Linuxra.

building out what’s needed for color-sensitive work

Amire egyébként soha a büdös életben nem fognak Linuxot használni, de még Windows-t sem. Linuxot többek közt azért sem, mert kollégájával, a Red Hat harmadik Lenart Pötteringjének joggal nevezhető Peter Hutterer-rel együtt sokat tett azért, hogy az egyes beviteli eszközöket csak kezdetlegesen, kényelmetlenül és az ergonómiát megcsúfolva lehessen csak használni (újrafeltaláltkerék libinput erőltetése, evdev és synaptics és más független input driverek kiherélése vagy kiebrudalása).