Szerintem ha elengeded a GUI-t és a mások által írt scripteket, hirtelen minden problémád meg fog oldódni. Ennyi idő alatt, mire belövöd a szükséges függőségeket és kiismered a lelkivilágukat, kb. teljesen kitanulnád az összes lehetőséget parancssorban. Eleve ennyi usert / csoportot úgysem kattintgatva fogsz kezelni, hanem saját scriptekkel adatbázisból / konfigmenedzsmentből.
Nem mondom, hogy nem érdemes ezeket megnézni tanulási célzattal, meg hogy láss egy működő rendszert mielőtt összerakod a sajátodat, de végleges megoldásnak én nem használnék ilyen ki tudja meddig támogatott cuccokat. Egy ekkora rendszernél úgyis kell érteni, mi történik pontosan (a tunnelben és a két végén, a tűzfalban és a routingban), különben nem tudsz hozzányúlni, ha valami keresztbeáll.
Eleve érdemes nem a userspace megoldást használni (wireguard-go), bár a sebességére igazából nincs nagyon panasz, mégis a kernelbe épített verzió tisztább, szárazabb, biztonságosabb érzés.