( Andrei | 2022. 10. 19., sze – 10:53 )

1. “Ready” jelentese a fentieknel azt jelenti, hogy a fejlesztoje azt gondolja rola, hogy mar nincs mit hozzatenni. 
 

2. Nyilik az ablak, bekuldi.

 

3. Linus ranez, ket kimenetel lehetseges:

 - Ok -> merge

 - Nem ok -> vissza a feladohoz, hogy szerelje meg.

 

Tehat a merge window elejen a fejleszto gondolja azt, hogy “ready”, az orakulum (Linus) velemenyet meg nem tudjuk (nem is tudhatjuk, mert meg nem latta). A merge window arra szolgal, hogy az orakulum velemenye is az legyen, hogy “ready”.

Ez az en interpretaciom a fent leirtakhoz. 
 

Nyilvan egy halom embernek az a percepcioja a kernelfejleszteshez, hogy be akarja tolni a kovetkezo cuccosat asap, escezt ugy csinalja, hogy kinezi, hogy mi a kovetkezo release datum, es a hozza tartozo merge window veget megcelozva probal valamit osszehaxolni. A torveny betujet ezzel nem serti, de en is probalnam a project lead helyeben a gyakorlatot megszuntetni.

Hasonlo pelda pl. a kozlekedesbol, hogy vannak olyan helyzetek, ahol a kolcsonos udvariassag dont egy helyzetrol. Ez azt jelenti, hogy lemondok a lehetosegemrol, hogy a rendszer hatekonyan mukodhessen. Persze allhatunk naphosszatva keresztezodesben azt hajtogatva, hogy nekunk jogunk van nem elozekenynek lenni…

Linus reszerol enny volt a keres lenyege. Az en velemenyem szerint kicsit ciki, hogy ennek el kellett hangzania es nagyon ciki, hogy az emberek ezutan sem belatoak.