( bucko | 2021. 12. 13., h – 01:21 )

Tehát az arch linux is lukas. (ezerrel)

Miért fektetek energiát? Kellett egy rendszer, amin lehet internetezni, filmet nézni, levelezni és játszani (gyerekek). Így készült kb. 20 db XP és működött hibátlanul. Éppen ráértem, volt rá időm, de ez 13 éve volt. Mindenki más újrahúzta, másik disztrót választott, frissítette, kijavította amit a frissítés elcseszett stb. Ezalatt én dolgoztam vagy a kocsmában ültem. ;)

A safe side kissé nem tudott érdekelni, amikor a három szerverből - amin dolgoztam - egyik a szekrényben, a másik a szomszéd szobában volt, a harmadikat meg ssh-n keresztül értem el. Sajnos dolgoztam vagy két évet windowson is, de azt is ssh-n keresztül értem el.

Erről hozzáállásról egy fiatal IBM szervizes jut eszembe, aki korábban valamelyik egyetemen volt rendszergazda. Látta, hogy barátságos fickó vagyok és feltette a kérdést:

- Milyen gyakran szoktatok bootolni?

- Sajnos igen sűrűn, mert a villanyszerelők mindig húzogatják a csavarokat.

- Nem úgy értem, hanem azért, hogy a felesleges programok kitakarodjanak a mememóriából.

- Nálam csak az a program fut, amit én akarok futtatni.

No, ezen megdöbbent, mert ő még ilyet nem látott. :-D

Ezt a logikát lehet alkalmazni bármilyen rendszeren. És igen, időt és energia kell hozzá, akár AIX, akár Windows.  Pedig a guruk megmondták, hogy a szakember havonta "'ujrahúzza" a vindózt. :-D Ehhez képest a 13 év úgy 156x jobb. Nem?

Persze a guruk helyett érdemesebb volt IBM doksiból kinyerni az ésszerű Windows beállításokat a MS helyett.

A lukhalom mit se számít, ha nem fut a program, vagy le van tiltva a port (a programban), vagy  csukva a tűzfal, vagy fenn sincs a program. (Windows komponens) Az egyetlen internetig eljutó Windows komponens az Outlook Express, amelynek a tűzfal pontosan körülhatárolta a mozgásterét. Szóval nem is értem miről beszélsz.