( TCH | 2021. 09. 07., k – 14:44 )

Mentegetőzik, mert az emberek gondolkodás helyett anyáznak, hogy "ennyit a protonmail biztonságosságáról."

Világosan leírták: a levelekhez senki nem fér hozzá a - felhasználónál lévő - kulcs nélkül, tehát nem tudják átadni, valamint a szolgáltatás anonim, tehát konkrét felhasználói adatokat sem tudnak átadni. Mit tudnak átadni akkor, ha pl. olyan történik, hogy a francia hatóságok a svájcin keresztül kötelezik őket az együttműködésre? Leírták a data collection részben.

Szóval, ha a hatóságok a klímaaktivista emailcímét ismerik (climaactivist.dude@protonmail.com), akkor azt látják, hogy a rendszerbe valaki belépett ezzel az accounttal, erről, vagy arról az IP-ről, ilyen vagy olyan browserrel és OS-sel, küldött levelet ennek, vagy annak, de az üzenethez nem férnek hozzá, már amennyiben az illető titkosítva küldte (tehát a célszemély is PM fiókot használt). Nem tudom, hogy ki a lecsukott klímaaktivista és azt sem, hogy miért és hogyan csukták le, de ha a PM-től kapott adatokkal sikerült sittrevágni, akkor magának köszönheti, mert a PM süketre ordítja a júzerei fülét, hogy használják a Tor-t, vagy legalább a ProtonVPN-t, mert előbbi esetben simán hajukra kenhetik a hatóságok a kapott hamis IP-t, a második esetben pedig a PM nem kötelezhető az átadásra, mert nem is loggolja. Ha pedig azért bukott le, mert érzékeny adatokat (tartózkodási vagy a legközelebbi akció helye) küldött pl. gmailes fiókba, az megint PEBKAC, hiszen ennyi erővel a freemailról is küldhette volna; ha titkosítatlan fiókba küld üzenetet, ahhoz nem kell PM fiók.

A PM csak azt ígérte, hogy ami levelet (és egyéb tartalmat) náluk tárolnak, ahhoz nem fér senki hozzá, még ők sem. Akkor mondhatnánk, hogy "ennyit a protonmail biztonságosságáról", ha valaki a kulcsok nélkül szerzett volna meg leveleket vagy más tartalmat onnan. Ilyen pedig nem történt.

Hovatovább a PM 2015 óta open source, tehát lellenőrizheted a kódjukat, hogy van-e benne backdoor, vagy nincs.