( nagy_peter | 2021. 07. 14., sze – 17:23 )

Illetve ha az elso verziot (ami alapjan kb minden negyedik Sinopharm-oltottnak nincs ellenanyaga) elfogadjak peldaul kulfoldon beutazashoz, akkor az valid eredmeny vagy sem? 

A Sinopharm oltást jelenleg nem fogjadják el Olaszországban (édesanyám azt kapta, és Olaszországban szeretett volna idén nyaralni, de így nem fog...).
Spanyolországban meg elfogadják a Sinopharmot, miközben ott meg nem fogadják el a Sputnik-V -t (pedig minden nemzetközi teszt jobbnak hozza ki az oroszt mint a kínait).

Ez színtisztán azon múlik, hogy az adott ország politikusa mit érez fontosnak. Amelyik attól fél, hogy majd jön egy Sinopharmos, és fertőzést terjeszt, az nem engedi be, mert minek kockáztasson. Aki meg attól fél, hogy ha nem jön a Sinopharmos, akkor majd csődbemegy a szálloda / strand / éterem, az meg beengedi. Leginkább azon múlik, hogy mit tud a saját választóinak elmagyarázni, és nem azon, hogy melyik vakcina mennyire hatásos.

Itt van amúgy egy jó kis térképes összefoglaló, hogy Európában ki mit fogad el: https://telex.hu/koronavirus/2021/07/01/unio-covid-igazolvany-zoldigazolvany-utazas-eu-europa-oltas-vakcina

Jól látszik, hogy aki EU-n belül tervezik utazni, az a Pfizer, Moderna, AstraZeneca és Janssen oltással járt jól, Ők nagyjából mehetnek bárhová. Akiket meg a legkevesebb helyre engednek be, azok a Sputnikkal oltottak. Illetve még van pár megkötés, hogy pl. a Németek minden oltást elfogadnak, de légi utón csak a nyugati oltást kapottakat engedik be, aki keletit kapott, azoknak marad a keleti kényelem, és vonatozzanak vagy autózzanak arrafelé. Talán ebből is látszik, hogy ez inkább politikia döntés, mint hogy azt mutatná, hogy melyik oltás mennyire véd.