( tovis | 2021. 05. 25., k – 17:07 )

Nem értek a félvezető gyártáshoz, túlzottan nem is érdekel mivel nagyon bonyolult.

Évek óta nézegetem a GaN és a GaAs félvezetőkkel kapcsolatos híreket (felületesen, futólag).
Még nem találkoztam a katonai eszközök között sem GaN CPU -val. A GaN a nagy teljesítményeknél játszik, ráadásul (nekem úgy tűnik) a nagy frekvenciával magas hőtermelés jár. Vagyis a hatásfoka nem ideális, úgy tudod kihasználni ha magas hőfokon járatod.
Amit hirtelen találtam a kérdésben az arról is ír, hogy rendkívül drága lenne átállni, valaki egyenesen a komplett California GDP -t emlegeti.
Ha és amennyiben a feljebb írtak nem helytállóak, azaz egyszerűen és olcsón megvalósítható lenne a GaN félvezetőre épített VLSI áramkörök gyártása, akkor az olyan óriások mint az Intel vagy az AMD már régen a birtokában lenne, csak valamelyik páncélszekrényben áll, hogy a már meglévő és működő felvezető ipar által kitermelhető nyereséget maximalizálhassák. Így ha megjelennél a piacon egy működő prototípussal azonnal előrántanák.

Most úgy tűnik a kvantum számítógépek nagyobb sebességgel kecsegtetnek (persze a még gyerek cipőben járnak).

Ha futurisztikus projektet akarnék inkább érdekelne a kvantum össze fonódás, azonnali kommunikációval kecsegtet akár az univerzum másik végével. Jelen állapotunkban a fénysebesség már kezd minket korlátozni.