Amikor te vásárolsz egy hozzáférést, azt a hozzáférést hivatalosan te használhatod a te céljaidra, az adott helyrajzi számon. Ezt alapban kutya sem vizsgálja, de ettől még ez kvázi szabály.
Ami szót te keresel nagykereskedelmi hozzáférés, vagy hurokátengedés. (ha megnézed a "how it works" kezdetű linket a hivatkozott lapon elég hosszan, de elég optimistán írnak arról milyen könnyű lesz ilyen hozzáférést szerezni, de ugye ők is azzal felütéssel, kezdik ez a legnagyobb kihívás.)
Az egész $TOPIC elképzelés arról szól, hogy _senki_ meg nem akarja oldani a hozzáférést és az emberek jelenlegi ellátása nehézkes. Nem mondom, hogy nincs Magyarországon olyan hely ahol ez így lenne, de azt szinte biztosan állíthatom, annak oka van. Pl. üzletileg nem éri meg. Ha megérné van olyan aki oda vinne internet hozzáférést.
Aztán beszélhetnénk a szabályozásról. Onnantól, hogy te ezt eladod, vagy viszonteladóvá, vagy hálózati szolgáltatóvá válsz, az ezzel kapcsolatos adminisztratív munkát és követelményeket teljesíteni kell. Ha ezt egy ilyen fedőszervezet megteszi helyetted működhet.
Aztán jöhetnénk a működési biztonsággal szünetmentes áramforrás, hogy ha napközben mikor Józsi nincs otthon és elmegy az áram valaki megoldja. Vagy ha bármilyen probléma van valaki megértse mi a műszaki gond és tegyen érte.
Ahogy én látom a $TOPIC projekt amit biztosít az a know-how. Ez rohadt kevés EU-ban. Itt többet kellene letenni az asztalra ahelyett, hogy megmondjuk hogy csináld. Itt van tucatjával olyan aki megoldja ezt.
Szóval Magyarországon ez felejtős, van olyan hely ahol működhet (tipikusan ott ahol elindítottak), de ez egy ilyen ideiglenes megoldás ott is.
Ja és csak jelzem, amit a 10G-ről meg az utolsó km felhordókapacitásáról beszélsz figyelmen kívül hagyja a hálózati tervezés részt. Magyarországon is van 1Gb/s+ publikusan elérhető szolgáltatás, és használható is, ettől jelentősen nem fog rá megnőni az igény.