( bognarattila | 2021. 01. 13., sze – 17:35 )

Kérlek készíts egy listát, hogy szerinted kiket kellett volna szűrni/törölni és egy másik listát, hogy kiket nem kellett volna szűrni/törölni (ha jogszabályba ütköző tartalomról van szó, akkor véleményem szerint nem beszélhetünk cenzúráról). A listádat küldd el az érintett tartalom szolgáltatóknak reklamációként, szemléltetésként ide is mellékelheted. Én megköszönöm, mert kevés közösségi médiát fogyasztok és kíváncsi vagyok, mi folyik rajtuk. Arra is őszintén kíváncsi vagyok, hogy mennyire részre hajlóak, mert a részre hajlást én sem tartom helyesnek.

Viszont a BLM és a január 6 között van egy nagyon éles különbség, ami látszólag elkerülte a figyelmedet. Mégpedig az, hogy a BLM meglehetősen régi gyökerekkel rendelkező probléma felszínre bukása a társadalmon belül, ezt nem nehéz belátni, elég sok cikkben kiemelték. Ide is beidézem Neked a Huckleberry Finnt, ami nagyon jól szemlélteti ezt a helyzetet (amúgy mókás könyv): https://mek.oszk.hu/04200/04237/04237.htm

- Hát akkor miért akartad megölni?
- Miért? Hát a családi viszály miatt.
- Mi az a családi viszály?
- Hát te hol nőttél fel? Azt sem tudod, mi a családi viszály?
- Soha nem is hallottam róla; mondd el, mi az!
- Hát a családi viszály úgy lesz, hogy egy ember összevész egy másikkal, és megöli; aztán a másik ember testvére megöli őt; aztán a többi testvérek mindkét oldalról egymásnak mennek; aztán az unokatestvérek is belekeverednek, és végül is mindenkit megölnek, és akkor véget ér a családi viszály. De ez lassan megy, és sokáig tart.
- Ez már régóta tart, Buck?
- Meghiszem azt! Vagy harminc évvel ezelőtt kezdődött, ha nem régebben. Valami zavar volt valami miatt, és pörre ment a dolog, és amikor az egyik elvesztette a pört, fogta magát, és lelőtte a pörnyertest, aminthogy természetes is. Mindenki így tett volna.
- És min vesztek össze? Föld miatt?
- Lehet, én nem tudom.
- No és ki lőtt először? Grangerford vagy Shepherdson?
- Honnan az ördögből tudjam? Olyan régen volt!
- Senki se tudja?
- De azt hiszem, apa tudja és néhányan az öregek közül; de azt ők se tudják, hogy min vesztek össze tulajdonképpen.

Ezzel szemben a január 6-i események kizárólag Trump hazugságai és alapot nélkülöző vádaskodásai, burkolt uszításai miatt történtek, nem volt másik oldal (legfeljebb ha a különféle védelmi egységeket és politikusokat annak vesszük, beleértve Pence-t, akit fel is akartak akasztani), a közösségi médiában nagyon erősen észlelhető gyökerekkel, hiszen ott történt meg Trump által az "alapozás": már 4+ éve csinálja a fanatizálást, már nyáron kezdte pedzegetni a választási csalásokat, amit a választásokat követően csúcsra járatott - minden konkrét bizonyíték nélkül.

Sztivi barátunk mindjárt itt fog toporzékolni, hogy konkrétumot, konkrétumot, mert szerinte semmilyen konkrét uszítás nem volt. Sztivit sajnálom, hogy nem képes észrevenni a Trump nyilatkozataiban levő ellentmondásokat, a konkrétumok hiányát, de hát ez van.