( Ebcsont | 2020. 11. 21., szo – 17:36 )

Nem terveztem hozzászólni, de..

.. sajnos a jelenlegi helyzet nem a kilépésről vagy a kizárásról szól az EU-ban.

Júliusban volt egy kormányfői találkozó, ahol látványos körülmények között született egy megkésett egyezség. A résztvevők tanácskozási és szavazati joggal rendelkeztek. Aztán az EP kvázi vétót emelt a megállapodás ellen, amikor nem adta hozzájárulását az egyezséghez. Tette mindezt úgy, hogy nincs az ügyben javaslattevési joga sem. Ezek után jött egy új javaslat, amely tartalmazta az EP elképzeléseit. A magyar, lengyel (és a szlovén) vétót az alapszerződés biztosítja.

Szerintem nem kell hozzá nagy éleslátás, de ez így egy irgalmatlan nagy bug, az EU működése kapcsán. Mondhatni végtelen ciklusba került az EU. Ennek pedig csak egyetlen oka van, hogy ilyen hibát nem illik benne hagyni a kódban. A probléma igazából itt kezdődik ebben a formában az EU nevű kód alkalmatlan az alapvető feladatai elvégzésére. Jelenleg ahhoz is irgalmatlan nagy szerencse kellene, hogy hibaüzenettel le lehessen állítani a kód futását. A végtelen ciklus az egész elpusztulását eredményezi végső soron. Nem az a kérdés tehát, hogy kilépés vagy kizárás, hanem, hogy mikor borul meg az egész kóceráj? Mik lesznek a borulás következményei? Én semmi jóra nem számítok.

A végeredmény szempontjából teljesen mindegy, hogy kinek van igaza (EP vagy nemzetállamok). Az Eu működése hibás algoritmus(ok)on, és feltételezéseken alapszik, emiatt soha nem keletkezhet helyes eredmény.