( _Franko_ | 2020. 04. 09., cs – 12:25 )

Ez egy feltételezés.

Nem, ez nagyon is a valóság, ha megnézed, hogy mennyire változott például a szokásos időjárás.

És nem tettem le a voksom, az te vagy csak nem veszed észre.

Hogyne tetted volna, többször meg is fogalmaztad, hogy mi mellett tetted le a voksodat. Ehhez keresel támogató irományokat, amelyeket felületesen olvasol el vagy a címen kívül egyáltalán nem olvasol el.

És ha már személyeskedünk, feltűnt, hogy ami nem vág egybe az elképzeléseddel az nem hiteles és fikázás, ha meg egybevág akkor mint egy link-huszár becsatolsz "bizonyítéknak" egy magazin kétsoros böffenetét.

Nézd, én többször is kérdeztem, hogy az általad linkel írások melyik tudományos szaklapban jelentek meg és állták ki a tudományosság próbáját, beleértve a kritikák eloszlatását, de eddig egészen pontosan 0 - azaz nulla - ilyet tudtál linkelni.

Ellenben linkeltél többször is futóbolondok különböző weboldalairól, mindenféle vegyes cloud cache forrásokból, személyes blogokból és egyéb változatos helyekről, közben viccnek degradálva...

 

Erre valahogy nulla reakció jött:

Semmi gond nem lenne azzal, ha a 300 ppm és az 3000 ppm között  150 millió év telne el, viszont ilyen ütemben az 1870-es 265 ppm  érték helyett 265,0027 ppm lenne most a CO2, holott 415 ppm körül van, ilyen mértékű változáshoz az utóbbi 150 millió évben 8,5 millió év kellett, nem 150 év. Több éves, évtizedes és évszázados visszacsatolási hurkok vannak a légkör működésében, amit ráadásul a bioszféra is jelentősen befolyásol, ezeket lehet nagyon könnyen felborítani azzal, amilyen ütemben változik a légkör összetétele.

Tehát újra: nem a CO2 légkörben lévő abszolút mennyisége a probléma, hanem az, hogy ez milyen gyorsan változik és ez a gyors változás milyen pozitív és negatív visszacsatolású egyéb rendszerekben okoz változásokat.