( Summer6529 | 2020. 04. 01., sze – 23:08 )

a közpénzzel való propagandával az a nagy probléma, hogy az nem a saját pénze, amit az állam költ. A magánpénz az azé, aki költi. Ennyi a különbség. A magánpénz mire költését nem nagyon lehet szabályozni, mert a kapitalizmus alapja ráadásul a szólásszabadság korlátozásával gyengébb rendszert kapunk, mert kevesebben fogják szóvá tenni a problémákat.

 

Az nem lehet igazságos, hogy az állam elveszi a pénzt az adófizetőktől és aztán azt saját maga hatalmának a megszilárdítására fordítja. Akkor igazságos lenne, ha pl aki akarna, az adna a propagandára pénzt, de tőlem mint adót nem vonnák le.

 

"Még egyszer mondom, azért az a kormány, ami, mert felhatalmazást kaptak, ennélfogva az a természetes állapot, ha a közbeszédet, a politikai tartalmat markánsan ők határozzák meg"
Szerintem ez arra indok, hogy jogilag ez jogos-e de nem lehet indok amellett, hogy ez igazságos-e és ez az ország érdekét szolgálja-e.  Hiszen pl Kádár rendszerét is megválasztották rendszeresen kb 40 éven át (az mellékes, hogyan jutott hatalomra) és ugye számos diktátor vagy semi-diktátor győzedelmeskedik a választásokon (elég pl csak Putyinra gondolni). De már csak azért sem lehet ez indok, mert 2/3-dal királyságot is be lehet vezetni vagy bármit és nem hiszem, hogy a propagandával meg nem mételyezett választók azt szeretnék.

 

Feltettem neked lentebb két kérdést, de még nem válaszoltál:

  • az szerinted átalánosságban elfogadható, ha egy kormány ilyen szintű és elfogult propagandamédiát pénzel az adófizetők pénzéből? (tehát pl Antall, Horn, Gyurcsány is jogosan csinálhatja, csinalhatta volna ezt és ebben semmi kivetnivalót nem találsz?)?
     
  • vagy ez általánosságban nem elfogadható de most pl a fidesz esetében megengedhető (pl hogy ellensúlyozza az általad említett " nyugatos, liberális ellenzéki propagandá"-t)?

 

Érdekelne a dolog, már csak azért is, mert eddig ez a legnormálisabb thread, amit itt politikai vita kapcsán olvastam (pl egész normális hangneme van) bár nem tagadom, hogy szerintem harlequin érvei egyértelműen jobbak a tieidnél a civilség/civil szervezetekkel kapcsolatban.