( tomtyi | 2020. 02. 15., szo – 07:41 )

TLDR azoknak, akik csak a link címét szokták elolvasni:

about us

      Global Fiberglass Solutions was founded in 2009 with intentions to address growing waste stream and lack of sustainable alternatives for non-degradable fiberglass.”

Egy 2020-as, „Can’t Be Recycled” lényegi mondanivalóval bíró cikkben egy 2009-ben induló cég magabiztosságát a némileg hosszúnak tűnő 11 éves „We’re just gearing up” szakasz kicsit hiteltelenné teszi. Az vajon felmerül, hogy évtizedek óta használt eszközök újra felhasználására a nyilvánvalóan kellően nagy állami támogatásokat igénybe vevő gyártó cégek miért nem találtak még megoldást? Miért egy 2009-ben kifejezetten ennek a problémának a megoldása céljából indult, viszont láthatóan nem túl sikeres start-up foglalkozik ezzel?

Ha az atomerőművek hulladékait, bontási anyagait is ilyen „zöld” környezettudatossággal kezelnék, akkor ti is támogatnátok az atomerőművek építését?

A klímavészhelyzeti forgatókönyvből tudsz mutatni olyan szakaszt, ami az újrahasznosítást részletezi? Ha a szándékaitok szerint kies hazánkat is teleszórnák ilyen szépségekkel, hol lesz az újrahasznosításra feldolgozó üzem? Vagy hová viszik, ha itthon nem lesz ilyen? Vagy legalább hol van az a terület, ahová tervezik elásni az elemeket, amíg a technológiát ki nem fejlesztik vagy amíg a Nap vörös óriássá válása meg nem oldja a kötéseket és így a problémát? Vagy ezt a kérdéskört ugyanolyan „eleganciával” kerülitek el, mint a megújulók kiszámíthatatlan termelési módjának kiegyenlítéséhez kellő egyéb infrastruktúrák kiépítésének költségeit?