( Raynes | 2020. 01. 22., sze – 18:07 )

Ha offline használod, meg virtuális gépben, akkor teljesen oké egy EOL rendszer. Ez a sok siránkozás azoknak szól, akik fő rendszerüknek használják, netezésre, netbankolásra, online accountok kezelésére, mindenfélére. Na, erre nem ajánlottak. Hobbira, retrózni, speciális offline legacy felhasználásra teljesen jó az XP, NT4, vagy amit akarsz.

Az a baj, hogy a Windows fanok közül sok nem érti meg, hogy a Windows egy zárt forráskódú termék, egyfajta szavatossági idővel, nem fogják egyiket sem végtelen ideig támogatni. Már ez a 10 éves per termék támogatás is indokolatlanul hosszú. Ehhez képest az XP 13 évig, a Win7 11 évig volt támogatott, már így is túlteljesített a MS, és még ezen felül is adott ezekre +5 és +3 év rendkívüli támogatást. Nem igaz, hogy nem lehet azt megérteni, hogy ez 100 évig nem mehet így. Akárhány trillió user is lesz cserbehagyva, meg brühühű. Volt így is 11 évük a Win7 esetében, hogy más alternatíva után nézzenek. Ez nem olyan, mint a történelmi autók, hogy 50-100+ évesen is még rendbehozzák, meg kimennek vele az utakra. Az OS egy technológiai eszköz, egyfajta virtuális használati tárgy.

Ezeket a linuxos kódneveket mindig is utáltam, Toystorie Faxtudjamie hányadik kiadás volt. Egyszerűen nincs hozzá szellemi erőm. A Linux egyébként ilyen, ez nem a Debian sara, hogy változik a linuxos világ is, nekik haladni kell az árral, ha általános felhasználásra alkalmas mainstream disztró akarnak maradni.