( persicsb | 2019. 07. 15., h – 16:26 )

Miért ne vezetne eredményre?
Attól, hogy sok a bizonytalan/vitatott dolog, az még nem jelenti azt, hogy nincs eredményünk.
Nem kell újradefiniálni az axiómákat. Hiszen nincs semmi, ami ellentmondana nekik.
Az, hogy nem magyaráznak meg mindent, az nem jelenti azt, hogy ellentmondást tartalmaznak, ezt ne keverjük!
És a káoszt miért teermtenék? Egyáltalán semmilyen káoszt nem teremtettek. Miféle káoszról beszélsz? Nincs semmiféle káosz.

Például jelenleg is tudjuk a fizikában, hogy az áltrel és a kvantumelektrodinamika együtt ellentmondásos, mégsem mondjuk azt, hogy az egész fizika szar úgy, ahogy van.
Hanem éppenséggel keressük azt, hogy hogyan lehetne összeegyeztetni őket. Keressük azokat a jelenségeket, amelyeket nem tudnánk megmagyarázni - de jelenleg nem tudunk olyan jelenségről, amelyekhez ne lenne elég vagy a kvantummechanika, vagy az áltrel. Egész egyszerűen nagy gebaszban vagyunk - mert tudjuk matematikailag, hogy nem férnek össze, csak azt nem értjük, hogy van-e egyáltalán olyan jelenség, amihez mind a két elméletre egyszerre szükség van. Nem találtunk ilyet. És ez gond.

A nyelvészetben ilyen gond nincsen. Az, hogy vannak vitatott eredetű szavak, az természetes következménye annak, hogy nincs mindenről írásos emlékünk. De ettől még nem lesz igaz az, hogy minden, amit a nyelvészek állítanak, eleve káosz lenne.

Hajrá, dolgozd ki teljesen tudományos módszerrel (a módszer MINDEN elemét MINDIG be kell tartanod), hogy szerinted a megismert és alátámasztott nyelvészeti elméletek hol hibásak és mi az, ami jobban megmagyarázza az elméletet - azaz mutasd meg a jelenlegi elmélet hibás voltát, de úgy, hogy teljesen betartod a tudományosságot.
Mert ez az, ami neked nem sikerül - nem érted, nem ismered a jelenlegi tudományos elmélet szerkezetét, miértjét (azaz azt felépítő ciklusban nem vettél részt, nem ismered a tudománytörténetét sem), így aztán nem is vesznek téged komolyan. Mert tényleg, nem az egyes szótári bejegyzéseket kéne mindig cáfolgatnod, hanem a rendszert. De hát ahhoz magát a nyelvészetet, és nem az etimológiai szótárt kéne ismerni.